Svým způsobem to byl velkolepý večírek. Do holešovické restaurace Avion58 zavítal hvězdný pár Jana Hlaváčová a Luděk Munzar, ale i žijící legenda Jiří Suchý, režisérka Irena Pavlásková, herečka Alena Vránová či Jan Přeučil s Evou Hruškovou. K jubileu svému premiérovi přišel popřát exministr dopravy Gustav Slámečka, avšak nechyběl ani šéf hradního protokolu současného prezidenta Jindřich Forejt.

Samozřejmé lékaři a slovutní profesoři Jan Pirk či Petr Weiss. Přesto nejdůležitějším člověkem tu byl Jiří Schrams, voják, kterého v Afghánistánu zranil výbuch granátu. Střepina mu zasáhla mozek, čtyřicetiletý Schrams je na vozíku. Byl nejčestnějším hostem křtu Fischerovy knihy Inspirace. „Jiři Schrams přezdívaný Regi bez řečí nasadil život pro tuhle zemi. Nezapomínejme na lidi, jako je on. Važme si jich," pravil dojatý Fischer. V publikaci připomíná i další skvělé postavy našich dějin – Karla Čapka, Emu Destinovou, Jana Patočku. 

„Když budu na Hradě, tak jen díky hlasům občanů, ne vůli mocensko-byznysových uskupení. Budu tam, abych naslouchal lidem a byl jejich prezidentem, ne abych se tam zabydlel jako v noře a vysílal nějaké vzkazy či častoval lid v podhradí bonmoty," uvedl.

Přes tu koncentraci obdivuhodných osobností českých dějin i současnosti to byla docela civilní, příjemná a nenafoukaná sešlost.