„Z toho, že pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz, je zřejmé, která skupina je diskriminována. Osobně na podpoře bílého heterosexuálního muže a tradiční rodiny nevidím nic špatného. Někteří moji spolustraníci ale možná trpí heterofobií a rodina jim až tak nic neříká. S tím ale nemohu dělat nic jiného než je vyzvat k odchodu z ČSSD. Myslím, že tyto jedince například Piráti rádi přijmou do svých řad,“ sdělil Foldyna Deníku.

Poškozuje ČSSD

Právě tyto jeho postoje jsou trnem v oku některým členům strany. Mnozí doufají, že Foldyna ji opustí sám.

Předseda ČSSD Jan Hamáček
Návrh rozpočtu není realistický, napsal Hamáček Babišovi

„K aktivitám pana Foldyny už považuji zbytečné se vyjadřovat. Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází,“ reagoval pro Deník místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle jeho kolegyně z vedení, ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové by „pan Foldyna měl pracovat, namísto toho, aby na sebe poutal pozornost účastí na obskurních akcích. ČSSD tím dlouhodobě ubližuje“.

Postpubertální papaláši

Bývalý místopředseda sociální demokracie Jaroslav Foldyna se ale nevzdává a do jiné strany se nehrne. Vinu naopak vidí u svých liberálně založených kolegů.

„Původní ČSSD měla ve znaku ozubené kolo a klasy a všem bylo už na první pohled jasné, čí zájmy hájí, za Zemana měla zhruba třicetiprocentní podporu voličů. Dnešní ČSSD má v logu nějaký rozplizlý flek, snad prý růži, a jak je vidět, není zřejmé, koho zastupuje. Když nepočítám pár sociálnědemokratických papalášů v postpubertálním věku, tak už nikoho. Myslím, že ne já, ale ti, kdo ČSSD dovedli a udržují v tomto stavu, by měli odejít,“ míní Jaroslav Foldyna.

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.
Tomáš Zima: Politici selhávají, protože nejsou schopni věci řešit