Pro Foldynu jsou volby, při kterých ČSSD nejen na Děčínsku přišla o drtivou většinu mandátů v obecních zastupitelstvech, velkou prohrou.

„Rezignuji na všechny stranické funkce. Když se nyní teď nestane, nemůžeme doufat ve změnu. Sice jsem byl jeden z mála proti věcem, které nám lidé vyčítali, jako je třeba nominace pana Pocheho na ministerstvo zahraničí. To ale nemění nic na tom, že mám určitou odpovědnost v rámci sociální demokracie, v rámci kraje i okresu,“ vysvětlil Foldyna své rozhodnutí.

Lídr ANO Jaroslav Hrouda
Velká města ovládlo ANO, na menších městech a vesnicích dominují nezávislí

Poslancem zůstane i nadále. Podle svých slov nechce jít ve stopách bývalého vedení okolo Bohuslava Sobotky, které podle Foldynova názoru nebylo schopné reagovat na problémy.

V Děčíně sociální demokracie během víkendových voleb přišla o pět mandátů ze šesti, o pět mandátů přišla také v Rumburku a ve Varnsdorfu se vůbec nedostala.

„Výsledky voleb ukazují dezintegraci společnosti a na rozdílnost pohledů a názorů. Pro mne je to veliká prohra. Tak velký propad a takovou  porážku jsem od roku 1989, od kdy jsem v sociální demokracii, nezažil,“ dodal Foldyna.

Vysypávání volební urny v litoměřické MŠ Mašinka ve Vančurově ulici.
ON-LINE: Povyk kvůli dítěti za plentou. Volby ovládlo ANO před Volbou pro Děčín