Řidiči ve čtvrtek 20. prosince bourali v Jenčicích, v Čížkovicích nebo v Roudnici nad Labem. U Velemína se srazil osobní automobil s traktorem údržby silnic, který vyjel se sněhovou kalamitou bojovat. Opatrní buďte i při jízdě na dálnici D8, kde došlo k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů.

Je to především přecenění sil řidiče, nepozornost a nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, co je příčinou dopravních nehod v tomto ročním období. Dnešní nehody se naštěstí obešly bez zranění. Silničáři již vyrazili do terénu a dělají vše, co je v jejich silách, aby uvedli silnice do bezpečného a sjízdného stavu. „Všechny naše sypače jsou v terénu, včetně dodavatelských traktorových škrabek,“ Vlastimil Filous, vedoucí výroby Správy a údržby silnic Litoměřice. 

Komplikace na D1

Problémy pak hlásila také dálnice D1, kde se nejprve v ranních hodinách vytvořila kolona mezi 42. a 49. kilometrem ve směru na Brno, následně pak byly problémy před Humpolcem, kde byl provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a vytvořila se až 10 kilometrová kolona. Ve směru na Prahu policie problémy nehlásila.

V Karlovarském kraji od středečního večera sněží. Sjízdnost silnic včetně dálnice D6 je zhoršená, místy hrozí i ledovka. Nehody zatím nejsou hlášeny.

Námraza i ledovka

Podle serveru Dopravniinfo.cz leží na dálnici i na dalších silnicích po chemickém ošetření rozbředlý sníh. Dohlednost je vlivem srážek snížená, lokálně se může tvořit námraza nebo i ledovka. Na horách je teplota kolem tří stupňů pod nulou.

Podle předpovědi meteorologů má sněžení na většině území kraje přetrvat i během dne, pod 700 metrů nad mořem budou srážky přecházet ve smíšené až dešťové.

Sněhová kalamita zasáhla ve čtvrtek i ústeckou MHD. Na Severní Terase ráno a dopoledne řidiči trolejbusů odmítali pokračovat směrem do centra města.  

Některá místa na Ústecku zůstala odříznutá od města zcela. Například strmou cestu z Novosedlického náměstí na Novou Ves sypač s radlicí projel, ale pár minut poté už lehčí automobily nahoru nevyjely.