Löbau, velké písmeno D a arabský nápis. Stejně tak dopadly směrovky například na Neugersdorf nebo Seifhennersodf. Pro běžného Evropana nečitelný nápis znamená 
v arabštině Německo. Má tak zřejmě navádět uprchlíky
z arabského světa do země, do které má řada z nich namířeno. O oficiální značení se rozhodně nejedná.

„Žádné takové informace zatím nemáme, ale necháme to prověřit. Pokud se jedná 
o samolepku, stačí značky očistit a škoda není příliš velká. Něco jiného by samozřejmě bylo, pokud by někdo nápisy na značku nastříkal," říká Jan Studecký z tiskového oddělení Ředitelství silnic 
a dálnic. To spravuje i silnice první třídy a právě na takové silnici jsou polepené značky právě na Šluknovsku.

Na rozdíl od ŘSD ale o nalepených samolepkách na značkách ví policie. „O případu víme. Momentálně jej prověřujeme, zda nedošlo k protiprávnímu jednání," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Umístěnými samolepkami se chlubí nacionalistický spolek My proti všem. Zároveň však na svém webu odmítá, že by s poškozováním dopravních značek měl něco společného. „Německem pozvaní muslimové podle dosavadních zpráv mají v povědomí jediné označení jejich cíle a tím je Německo," píší na svém internetovém fóru členové spolku.

Další značky

Stejné samolepky s arabským nápisem se objevily také v sousedním Libereckém kraji. Tam jsou například na směrových značkách na Žitavu.

Spolek My proti všem, jako řada jiných uskupení, se zcela jasně vymezuje proti uprchlíkům, kterých nyní do Evropy proudí stovky tisíc.

„Jsme PROTI přijímání veškerých uprchlíků bez rozdílu! Není možné pomáhat lidem mimo naší zemi, když stát není schopen se postarat ani o lidi vlastní! Nemluvě o kultuře, která s tou naší nemá společného vůbec nic. Přijímání islámských uprchlíků bude pro naší vlast do budoucna znamenat zánik. A TO NEMŮŽEME DOVOLIT!" píše spolek doslovně na svých webových stránkách.

Zcela jasný postoj k uprchlíkům ale není ani v sousedním Německu. Zatímco lidé ze starých spolkových zemí 
s uprchlíky většinou zásadnější problémy nemají, v bývalé komunistické Německé demokratické republice jsou postoje podobné jako v České republice.

Například v Drážďanech se pravidelně schází desítky tisíc lidí demonstrujících proti údajné islamizaci Evropy. Naposledy si s sebou přinesli i šibenice. Ty byly určené pro německou kancléřku Angelu Merkelovou a vicekancléře Sigmara Gabriela.

V sousedním Sasku je podle online verze německého deníku Sächsische Zeitung
v současné době více než 13 tisíc uprchlíků.