V době příjezdu krásnolipských dobrovolných hasičů již hořela celá roubenka. Při zásahu nebylo jisté, zda se v domě někdo nenachází. Proto jakmile to bylo možné, prozkoumali hasiči vnitřek chalupy. Nejhorší možný scénář se potvrdil a hasiči uvnitř našli těžce popáleného člověka, kterého vynesli ven a až do příjezdu zdravotníků poskytovali předlékařskou pomoc.

„Mladého muže jsme ošetřili na místě a s velmi vážnými popáleninami jsme jej předali pražské letecké záchranné službě,“ řekl mluvčí krajské zdravotnické zachranné služby Prokop Voleník. Vrtulník popáleného muže přepravil na popáleninové centrum v nemocnici Královské Vinohrady.

Hasiči následně i nadále prohledávali hořící chalupu a našli i dalšího člověka. Tomu ale již nebylo pomoci. Hasiči postupně dohašovali ještě malá ohniska až do ranních hodin.

Chalupa, která v noci na pondělí shořela, byla více než 200 let stará. Její majitel se k ní ale dlouhodobě nehlásil a tak roubenka chátrala. Zloději ji navíc postupně rozebírali a co bylo možné nějak zpeněžit případně spálit, ukradli. Zmizet mělo i vnitřní vybavení chalupy. V poslední době se navíc stala i útočištěm bezdomovců. A právě z řad bezdomovců by podle neověřených informací měla být i oběť požáru.

Zda to opravdu byl muž bez domova, zatím není jasné. Ani to, proč v roubence začalo hořet. Často se to ale děje kvůli neopatrnému zacházení s otevřeným ohněm. Zemřelý v Krásné Lípě je letošní první obětí požáru na Děčínsku.

Kvůli úmrtí se požárem zabývá také kriminálka, která byla v Krásném Buku již od nočních hodin. „Stále jsme na místě. Co bylo příčinou požáru a úmrtí osoby je otázkou dalšího vyšetřování,“ uvedla v pondělí odpoledne mluvčí policie Petra Trypesová.

Oheň si většinou na Děčínsku vybírá svou oběť při dopravních nehodách. Přesto v posledních letech zahynulo několik lidí při požáru domu nebo bytu.

Například na začátku roku 2013 zemřel muž v Děčíně v Divišově ulici. Toho nalezli záchranáři v bezvědomí, ale zachránit jej již nebylo možné. Požár tehdy vznikl od oharku cigarety, kterou muž kouřil v ložnici. Kvůli požáru muselo být tehdy evakuováno přibližně deset lidí.

V prosinci téhož roku zemřela při požáru v Májové ulici v Děčíně – Boleticích žena, která se nadýchala kouře. V tomto případě byl počet evakuovaných výrazně vyšší, hořelo totiž v paneláku. Z něj muselo dočasně odejít na sedm desítek lidí.

Tragičtější byl letošní požár v paneláku v Jirkově na Chomutovsku, při kterém zemřeli dva lidé. Dalších sedm lidí, kteří se nadýchali kouře nebo měli lehká zranění, záchranka převezla k ošetření do nemocnice v Chomutově.