Jak můžeme pomoci obětem války a zároveň i sobě? Právě tady se dá najít naděje. Život v Česku se nezastavil. Naopak. Většina z nás se zmobilizovala. Dokládají to stovky a tisíce fotek, pořízených reportéry Deníku ve všech koutech naší země. Zachytili naši ochotu pomáhat uprchlíkům před válkou, naše odhodlání přispět jejich i naší obraně.

Hlasujte v ANKETĚ pod článkem, který snímek Deníku je ten nejlepší

Podívejte se na například na to, jak se během několika dní z bývalého plzeňského obchodního domu Prior stalo uprchlické centrum a na zástupy ukrajinských maminek s dětmi, kterým se zde dostalo pomoci.

Neměly by vám ujít ani fotografie z Ostravy z letošního března, kdy vlaky přivážely právě ženy s dětmi, kterým se pak v celém česku dostalo ubytování a podpory. Některé děti ale utéct nestačily. Například ty, které se ukrývaly před dopadajícími bombami ve sklepení Mariupolského divadla. Na jejich památku lidé v mnoha českých městech vytvořili ze svíček nápis DĚTI v ruštině. Fotografové Deníku byli při tom.

Ovšem válečnou zónu letos připomínala i jedna z nejhezčích částí naší země – Národní park České Švýcarsko. Byla pohlcena obřím požárem. Zápas hasičů s živlem opět zaznamenaly objektivy fotografů Deníku.

Ale ani rok 2022 nebyl jen plný války a ohně. Přinesl i řadu obvyklých radostí, podívejte se na oslavy tradičních svátků napříč republikou, průvody, festivaly, na lyžování i letní dovádění u vody. Deník nezvěčňuje jen převratné události, ale hlavně okamžiky každodenního života a vaše pocity. Vyberte si, který letošní snímek vás nejvíce oslovil a hlasujte pro něj v anketě.