Vědci, studenti iamatérští hvězdáři mohou objevovat miliony hvězd a galaxií kolem nás. Vylepšená verze nabízí řadu novinek: od aktualizací úkazů na obloze až po historické mapy a virtuální procházky po obloze.

Aktuální události na obloze přinášejí pravidelné novinky otom, co se děje na obloze, okometách iasteroidech.

Kdispozici jsou snímky ze satelitů vybraných observatoří, a to jak vrentgenovém spektru, tak vinfračerveném, ultrafialovém a vrstva nabízí imikrovlnnou mapu oblohy.

Najdete zde ihistorické mapy včetně historických map hvězd Davida Rumseyho založených na malbách italského rytce Giovanni Maria Cassiniho zroku 1792.Ukazují, jak se výklady a představy ovesmíru vprůběhu věků měnily. Zde najdete imapu Heveliova souhvězdí, vrstvu, která vznikla zgrafických listů zobrazujících 50souhvězdí, které vytvořil německý astronom Johannes Hevelius vroce1690.

Dalšími novinkami vnové verzi Google Sky jsou podcasty ohvězdách, galaxiích, planetách a očekávaných úkazech na noční obloze.

Abyste mohli začít objevovat vesmír sGoogle Sky a Google Earth, stáhněte si poslední verzi Google Earth na adrese earth.google.cz, vGoogle Earth pak klikněte na „Přepnout do režimu Obloha“ a můžete plout vesmírem.