„Noční bouřky zasáhly především oblast Loštic, Moravičan a Uničova. Jednalo se hlavně o popadané stromy na komunikace i vozidla a utržené střechy na rodinných domech,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Nejnáročnější zásah je čekal v okrajové části Uničova. V ulici Pod Šibeníkem ulétla z patrového domu padesátimetrová střecha. „Na žádost řídícího důstojníka byla na místo povolána také speciální technika z Olomouce a hasiči-lezci. Ti ve spolupráci s ostatními hasiči celou střechu zaplachtovali, zajistili latěmi a zabezpečili,“ uvedla mluvčí. Zasahující jednotky rovněž musely odklidit suť z komínu, který spadl na vedlejší garáž. I tu pak provizorně zakryly plachtou.

K popadaným stromům vyjeli nejen profesionálové z Litovle, Olomouce, Zábřehu, Uničova a Šternberku, ale také dobrovolní hasiči z Troubelic, Loštic, Moravičan a Mohelnice.

Počasí zkomplikovalo také dopravu na železnici. Kvůli popadaným stromům na trati mezi Červenkou a Moravičany v noci došlo k úplnému zastavení provozu. Od 6.30 vlaky projížděly po jedné koleji. Zejména regionální doprava celé dopoledne kolabovala, zpoždění nabíraly vnitrostátní i mezinárodní spoje.

Silné bouřky začaly po půlnoci a regionem se prohnaly v několika vlnách. Podle meteorologů odpoledne začne oblačnosti ubývat, teploty přes den dosáhnou 18 až 21 stupňů.