Její kolega zůstává i po mnohahodinovém pátrání policistů a potápěčů nezvěstný, dalším dvěma mladým příznivcům oblíbeného geocachingu se podařilo vyváznout jen s drobnými poraněními a vyčerpáním organismu.

Utonulá žena, kterou policisté objevili v sobotu večer pod Jiráskovým mostem, patřila ke čtveřici hledačů ukrytých schránek. Po muži, který po bouři zůstal nezvěstný, ihned začali pátrat policisté i potápěči pražských hasičů v okolí smíchovské náplavky, kde se potok vlévá do Vltavy. Od dnešního odpoledne také prohledávali stoku Motolského potoka, která od Košíř ke smíchovské náplavce měří přes čtyři kilometry. V neděli v 17:00 pátrání přerušili, pokračovat v něm budou v pondělí dopoledne.

Hasiči v hlavním městě kvůli přívalům vody a nárazům větru vyjížděli v sobotu odpoledne a večer k více než 50 případům, všechny ostatní se obešly bez zranění i větších škod na majetku. Odčerpávali vodu ze zatopených tunelů, sklepů a garáží, odstraňovali stromy, které spadly na silnice nebo auta, i zachraňovali lidi ze šlapadel.

Přívaly deště a stromy na silnicích na několika místech zkomplikovaly automobilovou dopravu i MHD. Policisté museli na čas uzavřít Zlíchovský a část tunelu Blanka kvůli vodě, která do nich natekla. Průtrž mračen nad Letnou o hodinu posunula i začátek rozlučkového zápasu fotbalisty Tomáše Rosického s kariérou, který se pak uskutečnil za vytrvalého deště.

Před sobotní 20. hodinou se situace uklidnila, hasiči zaznamenali celkem 55 případů. V terénu bylo více než 90 profesionálních a dobrovolných hasičů, uvedl jejich mluvčí Martin Kavka.

Kvůli bouřlivému počasí měli o víkendu hodně práce i hasiči na Českolipsku, Semilsku, Bruntálsku či Šumpersku. Také oni stejně jako jejich pražští kolegové hlavně odčerpávali vodu a odstraňovali popadané stromy ze silnic či železničních tratí. Místy napršelo více než 50 milimetrů srážek. Na Příbramsku ve středních Čechách se dnes zase objevil úkaz připomínající tornádo, či trombu, jež se od tornáda liší tím, že se nedotkne země.

Hasiči v neděli odpoledne evakuovali 34 lidí z Kulturního centra Crystal v České Lípě. Při bouřce se kvůli zateklé vodě propadl strop na toaletě. Nikdo nebyl ohrožen. Hasiči v Libereckém i Ústeckém kraji měli kvůli dnešním bouřkám dohromady přes 30 výjezdů, desítky případů řešili i v sobotu. Krátká, ale prudká bouřka zaměstnala dnes v podvečer i hasiče v Plzni a okolí. Zasahovali u polámaných stromů či pomáhali s odstraněním stržené střechy, která hrozila pádem.

Také hasiči na Šumpersku na severu Moravy po sobotní bouřce čerpali vodu ze zatopených sklepů. Zřejmě kvůli silnému větru spadl u Bohdíkova strom do kolejiště, do kterého narazil osobní vlak. Nehoda se obešla bez zranění, cestující vozily autobusy. V Moravskoslezském kraji měli hasiči v souvislosti s bouřkami nejvíce práce na Bruntálsku, většinou odčerpávali vodu z domů, sklepů a silnic. Čerpání vody nebo čištění silnic od nánosů bahna prováděli i hasiči na Vsetínsku ve Zlínském kraji. Při odklízení větví ze silnice ve Valašské Bystřici se vážně zranil dobrovolný hasič.

Silné bouře od pátku sužovaly i Německo, Maďarsko či Francii. U dolnosaského Hamelnu blesk usmrtil muže. V jihomaďarském Dombóváru zahynuli čtyři lidé, když se v noci na sobotu na jejich vůz vyvrátil strom.