Jeho stav se podle odborného konsilia zlepšil natolik, že může odejít do domácí péče, kde bude nadále pokračovat v rehabilitaci. Lékaři ale potvrdili, že stav Václava Havla byl tentokrát velmi vážný. „Proti předchozím pobytům byl tento velmi těžký, kritický a vážný, jako nebyl nikdy předtím,“ uvedl šéf konsilia Martin Holcát. „Nyní se musí vyvarovat především kontaktu s populací, aby nedostal chřipku,“ uvedla primářka anesteziologicko resuscitační kliniky v Motole Martina Pelichovská.

Za exprezidentem bude docházet známý terapeut Pavel Kolář, který s ním dosud prováděl například dechová cvičení. Kromě toho se o pacienta stará i jeho osobní ošetřující lékař Tomáš Bouska. Do Motola bude docházet i nadále na pravidelné kontroly.

Václav Havel při odchodu krátce poděkoval lékařům za péči a všem za zájem. Doprovázela jej jeho žena Dagmar Havlová. Už v posledních dnech se cítil výrazně lépe, už nemusel dýchat s pomocí speciální masky.

Havel byl po celou dobu na oddělení ARO, nevyužil ani luxusní nadstandardní apartmá, které pro něj bylo připraveno.

V motolské nemocnici byl exprezident od 12. ledna, kdy byl operován kvůlu zánětlivému ložisku v krku. Poté ale pokračovaly komplikace se zahleněním plic.