„Kremlík nebude náměstek, ani politický náměstek,“ uvedl premiér na tiskové konferenci s tím, že nic takového netvrdil, pouze prý reagoval na informace, které kolovaly mezi novináři.

Babiš popřel i spekulace o sloučení ministerstev dopravy a průmyslu. Podle něj není nic takového možné a není to tedy ani v plánu. Začátkem týdne ale uvedl, že nástup Havlíčka může být základem perspektivní fúze. 

Havlíček dnes uvedl, že nepřišel na ministerstvo poučovat, ale pomáhat. Po svém nástupu chce mimo jiné zjednodušit strukturu ministerstva. Za svou prioritu označil výstavbu dálnic, silnic a železničních tratí.

Zjednodušení struktury ministerstva

Kritizovanou zakázku na elektronické dálniční známky ministerstvo podle něj bez penále ukončilo. Vypsána bude znovu, ale jednodušší. "Máme propočteno, že by se to zvládnout dalo," prohlásil. 

Babiš se v pondělí rozhodl vyměnit Kremlíka kvůli IT zakázce za 401 milionů korun, která byla podle opozice i premiéra předražená, a navíc na ni nebyla vypsána veřejná soutěž. Kremlík podle premiéra projekt informačního systému na elektronické dálniční známky manažersky nezvládl.