"Zlobím se na pana prezidenta, že si nenašel pět minut na to, aby promluvil v den padesátého výročí 68. roku ke svému národu," napsala Moučková. Negativně hodnotila také premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa za to, že v rozhovoru pro britský deník The Guardian nepřímo označil za viníky okupace Ukrajince.

"Zlobím se také na pana Babiše, že mu nestačí jeho miliardy a že ještě chce ovládat lidi. Nemám slušné slovo pro pana Filipa! Takže podle něj nás v roce 1968 okupovali Ukrajinci?" napsala Moučková. V závěru vzkazu pak vyzývá k tomu, aby si lidé dobře rozmysleli, komu dávají hlas ve volbách.

Online reportáž

Hlasatelka dnes měla zahájit fotografickou výstavu, která mapuje události roku 1968 v Praze. Nedávno však podstoupila operaci kyčle, a tak nemohla přijít osobně. Dalším z hostů vernisáže byl také bývalý režisér vysílání tehdejšího Československého rozhlasu Petr Fejfar.

Vystava připomene roli pracovníků médií

Stejně jako Moučková v televizi prožíval Fejfar dramatické okamžiky 21. srpna 1968 v rozhlase. Zdůraznil roli techniků a hlasatelů, kteří se na vysílání podíleli, ale jejichž jména nejsou veřejně známá.

SPECIÁL: 50 let od okupace 1968. Přečtěte si svědectví pamětníků z Česka i ze světa

Počínání pracovníků médií se věnuje i jeden z panelů výstavy, která bude veřejnosti přístupná do 2. prosince. Soubor fotografií je rozmístěn před hlavní budovou Muzea hlavního města Prahy na Florenci.