Změní se totiž podoba různých výduchů a větráků unádraží, ukterých vjejich současné podobě tito lidé rádi přebývají.

Rekonstrukce Vrchlického sadů proběhne do tří let a radnice Prahy 1si nechala vypracovat studii na úpravu těchto zařízení, kterých je vokolí nádraží velké množství.

„Svým tvarem a velikostí už morálně itechnicky zastaraly a zbytečně činní park nepřehledným. Jsou vhodnou skrýší pro narkomany a prostituty. Navíc se zde rádi ohřívají bezdomovci,“ odůvodnil starosta Prahy 1Petr Hejma záměr radnice.

Hledají kompromis

Ta nepočítá stím, že by výduchy sloužící například metru, kolektorům, plynárnám či železnici zparku zmizely, protože to ani technicky nejde. Budou však menší a tím imnohem méně nápadnější.

„Chceme, aby byly lépe začleněny do parku, aniž by to ohrozilo jejich funkčnost a bezpečnost,“ dodal Hejma. První městská část právě zahajuje jednání smajiteli těchto technických zařízení otam, kdy je upraví. Kpřeměně by mělo dojít do tří let, kdy je naplánované dokončení revitalizace Vrchlickéhosadů.

„Pro městskou část je nejdůležitější vizuální podoba výduchů, pro nás naopak jejich bezpečnost a funkčnost. Je to ohledání kompromisu, ale jsem si jist, že ho najdeme,“ popsal probíhající jednání ředitel dopravního podniku Martin Dvořák.