Chtějí tímto způsobem upozornit na fenomén pražáctví, rozdílné životní poměry obyvatel hlavního města a jejich chování vůči ostatním lidem, ale také chtějí s nadsázkou upozornit na některé absurdní poměry metropole.

Připojilo se hned několik obcí, například Mouřínov, Benešov nad Ploučnicí, Suchá Loz, Hlinsko, Hořice v Podkrkonoší a další. Někteří starostové chtějí v souvislosti s projektem upozornit na některé další problémy.

„Chování Prahy k regionům není často příliš spravedlivé,“ řekl Petr Gazdík, starosta Suché Loze, který si mimo jiné před časem vyměnil funkci s pražským primátorem Pavlem Bémem.

Jinak ale akci, kterou podporují některé české i moravské obce, není míněna zas tak vážně. Nesouhlas s propastným rozdílem mezi životem v Praze a ve „zbytku světa“ je totiž vysloven satiricky laděnou formou.

„V duchu ryze venkovského hesla pohnojme pohnojené a vše se v dobré obrátí, jsme vyhlásili už před časem kolektivní sbírku hnoje, do které se mohou zapojit obyvatelé všech regionů,“ říká Jiří Pejša, jeden z koordinátorů projektu s tím, že hnůj bude věnován Praze na vyživení zeleně v hlavním městě.

Na jaké absurdity s nadsázkou také upozorňuje projekt Naložme to Pražákům:

Metro odnikud nikam: Přijde doba, kdy Prahu s Brnem spojí metro. Stačí jen napojit ten zbývající kousek metra, co teď trochu nesmyslně končí v polích za Letňany. Taky bude prokopán tunel z Dejvické přes Ruzyň až do Bruselu, by se snáze dopravovaly všechny ty investice. Jen Háje zůstanou konečnou stanicí pro připomínku toho, kam mizí část veřejných financí.

Běžky ve městě bez sněhu: Kdo to kdy viděl, aby se závody na běžkách konaly na pražské ulici, kam se sníh musí dovážet z hor či mrazíren. Ale jen houšť. Co tam takhle napříště uspořádat lyžařský slalom nebo závody v hloubkovém potápění? Že se bude muset zvyšovat Petřín nebo solit vltavská voda? Nebojte, odborníků na zvyšování či osolení rozpočtů je v Praze dost a dost.