Výroční zpráva také uvádí, že ke konci roku hnutí dlužilo svému předsedovi Babišovi na bezúročné půjčce 37,5 milionu korun. O rok dřív představoval tento dluh 65 milionů korun. Na půjčkách a úvěrech splatilo loni ANO rovných 44 milionů korun. Od státu získalo hnutí 57,6 milionu korun na příspěvku na činnost, na darech obdrželo 8,9 milionu. Například eurokomisařka Věra Jourová mu darovala 200.000 korun, akciová společnost Lovochemie, kterou v minulosti řídil nynější ministr životního prostředí a člen ANO Richard Brabec, poskytla dar 150.000 korun. Mzdové náklady zaměstnanců hnutí si vyžádaly 10,8 milionu korun.

S téměř stejným výsledkem jako hnutí ANO hospodařila loni vládní ČSSD, která vykázala zisk 27 milionů korun. Nyní se ale musí potýkat s čerstvým rozhodnutím soudu, podle kterého má zaplatit advokátovi Zdeňku Altnerovi přes 320 milionů korun za jeho služby při zastupování ve sporu o Lidový dům. Třetí vládní strana, KDU-ČSL, měla loni také přebytek, a to 23 milionů korun.

Loni se nekonaly žádné volby, takže strany nemusely financovat volební kampaně. Letos na podzim je však čekají krajské volby a volby do třetiny Senátu.