Pražští fanoušci se vrací na Staromák

Ke sportovnímu svátku se v neděli připojí centrum Prahy. Fanoušci si tak opět budou moci finále užít na Staroměstském náměstí, kde nechybí velkoplošná projekce. A tak zatímco v sobotu v centru hlavního města ještě vládli především turisté, v neděli večer prostranství zaplní příznivci domácího výběru. K vidění ale byl také odpolední zápas o třetí místo mezi Kanadou a Švédskem.

Kromě pražské fanzóny u O2 Areny se promítá také v Riegrových sadech nebo v Tančírně ve Žlutých lázních.

MS v hokeji, Praha: fanoušci na zápase Kanada - Slovensko
Fandit Čechům, nebo Švýcarům? Na Slovensku mají o svém favoritovi jasno

Plné náměstí v Ostravě

Partě trenéra Radima Rulíka se bude fandit i v Moravskoslezském kraji. Už sobotní bitvu českého mužstva proti švédským sokům, které tým kapitána Romana Červenky zdemoloval v poměru 7:3, vidělo zaplněné ostravské Masarykovo náměstí. Lze očekávat, že centrum Ostravy bude praskat ve švech i v neděli večer. Prázdné samozřejmě nezůstanou ani restaurace, kavárny či bary nejen poblíž naměstí, ale v celém městě.

Masarykovo náměstí při zápase Česko - Švédsko, 25. 5. 2024.Masarykovo náměstí při zápase Česko - Švédsko, 25. 5. 2024.Zdroj: Deník/Radek Luksza

Veřejné projekce se uskuteční rovněž na náměstích v Opavě, Frýdku-Místku nebo Frenštátě pod Radhoštěm.

Centrum Brna se rozzáří červeně, modře a bíle

Jako jeden sbor budou borcům v hlavním městě fandit i Brňáci. Veřejná projekce se uskuteční na Zelném trhu. Program začal už v 15 hodin, místní tak viděli i souboj o bronz. „Od 20 hodin pak budou v centru města rozsvíceny girlandy v barvách české trikolóry,“ přiblížil vedoucí tiskového oddělení brněnského magistrátu Roman Burián. Finálovým duelem provede návštěvníky moderátor.

Leháro a pivo v Plzni

V Plzni jsou díky místním sportovním klubům, zejména tomu hokejovému a fotbalovému, zvyklí fandit a svoje hlasivky tu nenechají zahálet ani v neděli večer. Nedostatek zásob pití nehrozí, jeden z prostorů, kde se fanoušci sejdou, je totiž nádvoří zdejšího pivovaru.

Živo bude i poblíž centra města, promítání duelu se Švýcary zajistil podnik Leháro Beer Garden & Fan zóna v parku u řeky Mže.

Změny na poslední chvíli v Teplicích i Olomouci

Promítání finálového zápasu hokejového mistrovství světa na poslední chvíli změnilo program lázeňských oslav v Teplicích. „Po hudebním vystoupení na scéně vedle domu kultury pustíme hokej. Pokusíme se to domluvit tak, aby vše klaplo a stihlo se to,“ oznámil primátor Teplic Jiří Štábl.

MS v hokeji, Praha: Kanada - Švédsko. Erik Karlsson s trofejí pro bronzový tým mistrovství světa
Zápas zklamaných pro Švédy. Po výhře nad Kanadou odvážejí z Prahy bronz

Závod s časem sehráli také v Olomouci. „Technicky je vše zařízeno, nicméně podmínky pro získání vysílacích práv jsou pro stotisícovou Olomouc trochu jiné, než mají menší města typu Přerov nebo Prostějov. Během dopoledne proto bylo třeba doladit detaily s Českou televizí a agenturou zastupující Mezinárodní hokejovou federaci ohledně práv na přenos vysílání,“ uvedla Jana Doleželová z magistrátu města. Povedlo se, a tak Hanáci mohou přijít fandit na Horní náměstí, kde vznikla fanzóna s LED obrazovkou o velikosti 6x3 metry. K dispozici bude podle organizátorů i stánek s pivem.

Ústí zve do Národního domu či mezi studenty

Psychickou podporu bude mít David Pastrňák, Martin Nečas, Roman Červenka, Lukáš Dostál a další hokejisté i na severu Čech. V Ústí nad Labem lákají na výjimečnou atmosféru, skvělý zvuk a bohatě zásobený bar. Kdo má chuť pít a bouřlivě fandit, Národní dům je pro něj to pravé místo na večer.

Stranou nezůstávají ani ústečtí studenti - hokej poběží také v amfiteátru Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Zlínský zážitek nad ledovou plochou

Ve Zlíně se bude fandit na Zimním stadionu Luďka Čajky, kde finále poběží na kostce nad ledovou plochou. Občerstvení bude v režii Restaurace U Beranů.

Luc Tardif, prezident IIHF.
V Česku vyhrál hokej, chválil šéf IIHF šampionát. Fanoušci jsou neuvěřitelní

Na Náměstí ve Valašském Meziříčí sledovali příznivci hokeje už čtvrteční zápas s Amerikou. Na finálový duel se Švýcarskem se také chystají. U sledování utkání nemá chybět ani stánek s občerstvením a grilovanými specialitami. Zápasy se tam promítají na plátno pomocí promítačky.

V Kutné Hoře vyhověli fanouškům

„Chtěli jste live přenos hokejového finále? Máte ho mít. Boj o zlato mezi Českem a Švýcarskem se bude na velkoplošné LED obrazovce vysílat ve sportovní hale Klimeška,“ stojí na facebooku města Kutná Hora. Jste-li z Kutné Hory a chcete si zápas užít v dobré atmosféře, v 19.30 buďte na místě.

Kino odvysílá hokej v Domažlicích i Kyjově

O společný zážitek nechtěli přijít ani obyvatelé Domažlic. Díky zástupcům městského kulturního střediska mohou lidé své sportovce podpořit v kině Čakan. Chybět nebude ani občerstvení. To v nedaleké Bělé pod Radbuzou uvidí boj o zlatou medaili uvnitř městské stodoly.

Do kina, ovšem letního, láká také Kyjov. Areál bude otevřen od půl osmé večer, vstup pro všechny příznivce je zdarma. Připraveno bude i občerstvení. Meteorologové sice vydali výstrahu před bouřkami, ale promítání je naplánováno za každého počasí. Navíc výstraha platí maximálně do 20 hodin, takže zážitku pod širým nebem, zdá se, nic nebrání.

Děčín: Když hokej, tak na zimáku

V Děčíně si zájemci užijí atmosféru tematicky na zimním stadionu. „Děčín žije sportem, Česko žije hokejem. Všechny oči se dnes po osmé večer budou upírat na obrazovku. Zlato je blízko. Stejně tak blízko máte vy tomu, abyste mohli fandit společně. Stejně jako u basketu, i hokej budete moci sledovat všichni na jednom místě,“ vzkázal náměstek děčínského primátora Martin Pošta, který má sport ve své gesci. Promítání začíná na stadionu od 20 hodin. Vstupné je zdarma.

Nezapomenutelný zážitek slibují organizátoři veřejného promítání v Pardubicích. Pro fanoušky se tam otevřou prostory Automatických mlýnů. „Občerstvení, kvalitní zvuk i obraz zajištěn! Pojďme se spojit a společně zafandit! Bude to nezapomenutelné. Těšíme se na vás všechny. Uděláme dokonalou atmosféru, tak, jak nám to vždy jde,“ zvou zájemce.

Na jihu Čech fandí pod širým nebem i pod střechou

V Českých Budějovicích nebo v Táboře se fanoušci behem domácího mistrovství scházeli na náměstích. Oblečeni do dresů plánují fandit a povzbuzovat svůj tým i během finále. „Posíláme energii hokejistům do Prahy,“ říkají společně primátorka města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová a její náměstek Petr Maroš (oba za ODS).

MS v hokeji, Praha: Česko - Švédsko
Češi strhli šílenství. Ohromili Jágra i lotyšského soupeře. Prezident chce zlato

Tu správnou atmosféru navodí lidé i na jiných místech jižních Čech. Například v Písku budou fandit v Palackého sadech, v Prachaticích obsadí Kongresové centrum, ve Strakonicích se fanoušci chystají na zimní stadion.

Jihomoraváci ve skleníku

Fandit sportovnímu utkání ve skleníku? V Boskovicích na Blanensku žádný problém. Nejde však o přístřešek na zahradě, příznivce kvalitního hokeje tam přivítají v zámeckém skleníku. Na vrchol víkendu se mohli fanoušci naladit už během odpoledního souboje o bronz.