Po více než tříhodinovém jednání se novým majoritním vlastníkem hokejového klubu stal pardubický podnikatel Roman Šmidberský! Za 50,11 procent akcií zaplatil městu pětadvacet milionů korun.V závěrečném hlasování pro prodej klubu Romanu Šmidberskému hlasovalo 23 zastupitelů. Třináct bylo proti, dva se zdrželi. Kromě bývalého generálního ředitele a předsedy představenstva firmy Šmidberský Transport, a.s. se o klub ucházel i Radim Dvořák a Jiří Topolský. Oba podnikatelé však byli odsunuti na vedlejší kolej a město své rodinné stříbro prodalo Romanu Šmidberskému.

I tak ale městu zůstalo 34 procent akcií. To znamená, že strategická rozhodnutí nejsou „bez města“ možná.

Šafář Jan

Šmidberský: Ať hokej město spojuje, ne rozděluje…

Úleva. Tak by se daly charakterizivat pocity nového většinového vlastníka pardubického hokejového klubu. Po boji, který svým časem stylově připomínal hokejový zápas, se jím stal ROMAN ŠMIDBERSKÝ, místní podnikatel. Jeho motto zní: „Ať hokej město spojuje, ne rozděluje…“

Očekával jste, že jednání o odkupu akcií budou komplikovaná a místy sklouznou do politické roviny?

Neočekával. Pro mne z toho vyplývá jedna velká jistota, že už se podobného procesu nikdy nechci zúčastnit.

Jak jste vnímal průtahy kolem prodeje klubu a jak jste se vyrovnal s mediálním a politickým tlakem na svojí osobu?
Zabýval jsem se pouze vlastní nabídkou a zmíněné průtahy ani ostatní zájemce jsem moc nesledoval.

Při své prezentaci jste vypadal nervózně. S jakými pocity jste šel na zasedání zastupitelstva?
Rozhodně jsem nešel na jednání s pocitem jasného vítěze. Snažil jsme se připravit co nejkonkrétnější prezentaci. Mravenčí práci jsem začal v uplynulých týdnech, kdy jsem se snažil většinu zastupitelů přesvědčit, že moje nabídka je seriozní. Tato skutečnost mi dávala jistou víru, že by můj návrh mohl být přijat.

Zdá se, že jste byl úspěšný, neboť v bleskovém průzkumu před zasedáním, vám byla většina představitelů města nakloněna…
Přiznám se, k jedné věci. Do začátku tohoto týdne přede mnou sedělo osmadvacet zastupitelů, kteří mi přislíbili, že schválejí můj návrh.

S jakým sportovním záměrem vstupujete do akciové společnosti HC Moeller Pardubice?
Chci, aby Pardubice byly nejlepším klubem v České republice a aby pravidelně hrály play off. Chci, abychom do tří let získali titul, a tím se probojovali se do Evropské ligy.

Z vaší strategie lze vyčíst,že velký důraz kladete rovněž na mládež. Máte již nějakou koncepci?
Samozřejmě. Stav mládeže v Pardubicích mě opravdu nenechává klidným. Kluků, co mají zájem o hokej ubývá. Je zapotřebí odolat konkurenci tazvaných levnějších sportů.
Zamastil Zdeněk