Rozhodnutí oficiálně zdůvodnil špatnými výkony v posledních barážových zápasech s Mladou Boleslaví. Ve dvou ze tří duelů Ústí nedalo ani gól.

Podle informací Deníku má ale klub ve skutečnosti podezření na korupci. Vedení se totiž obávalo, že klíčoví hráči poslední zápasy negativně ovlivňovali záměrně.

Informaci Deníku generální manažer klubu David Šaffer nevyvrátil. „Nechci spekulovat, takže nevím,“ řekl.

Během dopoledne se v kabině sbalili brankář Petr Přikryl, útočníci Václav Novák, Pavel Janků, David Pazourek, Tomáš Káňa, Jiří Hašek a obránce Daniel Zápotočný.

Od rána byla na stadionu hustá atmosféra. „Můžu potvrdit, že jsem jedním ze sedmi hráčů, kteří byli vedením klubu posláni na dovolenou. Pokyn klubu respektuji a do médií se nesmím více vyjadřovat,“ řekl odpoledne Deníku obránce Zápotočný. Potvrdil ale jména ostatních šesti hráčů.

„Na to, že důvodem odvolání jsou úplatky od Boleslavi, reaguji poprvé. Ještě jsem ji neslyšel. Může to tak vypadat, ale o skutečném důvodu nevím,“ prohlásil ústecký útočník Jiří Hašek.

Hokejový skandál se Ústím, kde je hokej sportem číslo jedna, rychle šířil.

„V tuto chvíli mi nepřísluší cokoliv komentovat. Je to v kompetenci generálního manažera a nemám sebemenší důvod se k tomu vyjadřovat,“ prohlásil ústecký primátor Jan Kubata, který se hokejově „proslavil“ v průběhu základní části hrubými nadávkami na rozhodčí.

Na otázku, zdali hráči prodali zápasy, odpověděl: „Pokud má kdokoliv důkaz, tak ať ho donese, jinak to považuji za spekulaci.“

Manažer Šaffer opakoval, že důvodem byla špatná výkonnost v posledních zápasech.

„Celý den řeší vedení klubu krizi, situace se neskutečně vyhrotila,“ konstatoval asistent trenéra Vladimír Evan.

Jan Michalec, místopředseda dozorčí rady HC Slovan Ústí zareagoval: „David Šaffer oficiálně neřekl, že hráče na dovolenou poslal kvůli korupci. Já ale korupci v posledním utkání vyloučit nemohu.“

Jarmila Hrubešová, mluvčí severočeské policie uvedla, že neprošetřují žádný případ možné korupce na hokejovém utkání Ústeckých Lvů s Mladou Boleslaví.

Ústečtí hokejisté se před sezonou poprvé v historii probojovali do extraligy, nyní bojují o její záchranu. V sobotu tým čeká pátý barážový zápas s Mladou Boleslaví. V sérii na čtyři porážky nováček nejvyšší soutěže prohrává 1:3 na zápasy. Porážka v dnešním utkání by znamenala sestup.

O ústeckých potížích se dozvěděli i v táboře mladoboleslavského soka. „Ano, něco o tom, že Ústí řeší nějaké věci s hráči, jsme zaslechli. Ovšem tento problém se vůbec netýká našeho týmu, ale je to výslovně pouze interní záležitostí ústeckého klubu,“ poznamenal sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Jaromír Šindel.

Funkcionáři hokejového svazu nebyli k zastižení, jejich vyjádření se nám ke kauze získat nepodařilo.