Horáček už od obdržel písemné rozhodnutí o odložení trestního oznámení. Podle Horáčka dokument uvádí, že Ondráček lhal a jeho tvrzení o spolupráci Horáčka s StB se nezakládá na pravdě.

"Policie však říká, že jeho vyjádření je jednak emocionální, a jednak každý racionálně myslící člověk může zjistit, že jsou jeho tvrzení nepravdivá," řekl Horáček ČT.

Policie proto Horáčkovi doporučuje, abych se s žalobou obrátil na civilní soud. "To také učiním, protože se nadále domnívám, že se pan Ondráček dopustil pomluvy a zveřejnil nepravdivý údaj, který mohl vážnou měrou ohrozit mou vážnost u spoluobčanů," vysvětlil Horáček.

Trestní oznámení kvůli pomluvě podal prezidentský kandidát Horáček počátkem roku. Reagoval tak na rozhovor s poslancem Ondráčkem, který v polovině prosince zveřejnil portál Eurozprávy.cz. Komunistický poslanec v něm mimo jiné řekl, že "Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař". Horáček jakoukoliv spolupráci s komunistickou tajnou policií odmítl.

O post hlavy státu se podnikatel a textař Horáček ucházel v lednových prezidentských volbách spolu s dalšími osmi kandidáty. Hlas mu dalo 9,18 procenta voličů, což na postup do druhého kola nestačilo. Volby vyhrál stávající prezident Miloš Zeman.