Pod dohledem jeho členů si například slaňování či lezení mohli vyzkoušet také návštěvníci setkání. „Letošní ročník jsme se na rozdíl od loňského jubilejního rozhodli pojmout komorně. Tomu odpovídala také menší účast,“ hodnotil organizátor akce a horolezec Petr Adámek.

Přesto si k Čertovým skalám našla cestu řada příznivců horolezectví. Jednou z nich byla také Věra Adámková, manželka hlavního pořadatele.

„Lezení po skalách se věnuji už spíše rekreačně. Začínala jsem v šestnácti letech, ale teď, když už mám rodinu a také jiné zájmy, je na skály méně času,“ přiblížila Adámková.

Ze severu Moravy se vydal pokořit Čertovy skály také Ostravan Petr Hutín. Zdolávání skalních vrcholů se podle svých slov věnuje už třetím rokem. „I když je pravdou, že letos jsem ještě moc nelozil. Měl jsem problémy s poraněnou šlachou,“ prozradil horolezec.

Na prostranství pod skalami rozbili horolezci menší stanový tábor, který jim poskytoval veškeré potřebné zázemí včetně polní kuchyně. „Určitě nebude chybět ani soudek s pivem a uděláme si také tradiční táborák,“ s úsměvem poodhalil plány na sobotní večer Petr Adámek, mezi horolezci přezdívaný Hřib.