VODNÁŘ (20.1. - 19.2.)

Minulost
2006 – 2010
Všechno nové, co život přinesl, jste dokázali harmonicky zakomponovat do své dosavadní existence. Z toho, co jste se naučili, můžete ještě dlouho čerpat.
2011
Podívali jste se pravdě přímo do očí a přestali jste se opájet iluzemi. Na blízké lidi jste začali používat stejně přísná měřítka jako na sebe.

Na co se můžete těšit?
2012
První polovinu roku věnujete své rodině. Změny, které v ní probíhají, ovlivňují i vás a vy se jim musíte přizpůsobit. Bez problémů sbíráte nové znalosti a dokážete je i prakticky využít. Překvapujete tím svého partnera, který měl až dosud dojem, že podobné věci jsou pod vaši rozlišovací schopnost. Na krásné zážitky v lásce se můžete těšit od poloviny června. Pokud si najdete nové společné zájmy, prožijete ve vztahu skutečnou renesanci! V práci vás novinky čekají až v posledních třech měsících roku. Konečně se uvolní místo, po kterém jste dlouho pošilhávali. Peníze, které přinese, vylepší váš rozpočet natolik, že si budete už o Vánocích moci dopřát daleko víc, než jste si dopřávali dosud. Po celý rok si hlídejte křečové žíly. Pokud máte pocit, že se zhoršují, poraďte se s odborníkem.

2013 – 2015
Je potřeba, abyste si uvědomili, že vždycky je něco za něco. Za úspěchy v práci platíte napjatými vztahy s rodinou.
2016 – 2017
Kamarády mějte jenom jako poradní hlas. Můžete vyslechnout jejich argumenty, využít jejich zkušeností, ale nakonec se musíte rozhodnout sami.
2018 – 2019
Sporům o rodinný majetek musíte předcházet. Proveďte jeho důslednou inventuru a až na jejím základě se rozhodněte, co s ním chcete udělat.

RYBY (20.2. - 20.3.)

Minulost
2006 – 2010
Období ovládá Uran ve vašem znamení. Dělá z vás hráče, který je schopen hodně riskovat. Štěstí však stojí při vás a výher je daleko víc než proher.
2011
Aktivity, které vymyslíte s kamarády, jsou nejen skvělé, ale i výnosné. Pokud jste si dosud mysleli, že neumíte vydělávat, zjišťujete, že jste se mýlili.

Na co se můžete těšit?
2012
Když se v únoru dostane do vašeho znamení Neptun, postaví vás do situací, s nimiž nemáte žádné zkušenosti. Na sebe i na své možnosti se musíte dívat bez růžových brýlí. Pokud byste se nechali unést iluzemi, zbytečně by vám to zkomplikovalo život. V práci se neděje nic zajímavého. Kariérní postup je skoro vyloučený, takže je možné, že se začnete ohlížet po zaměstnání, kde by si vás nejen vážili, ale kde by vám poskytli i šance. Na lásku máte dost času, ale nějak vás nezajímá. Občas dokonce máte dojem, že jste už všechno pozitivní zažili a že vás nic víc než rutina nečeká. O peníze se nebojte, budou. Vzhledem k Uranu ve vašem znamení přicházejí vlnami, ale pokud umíte alespoň trochu šetřit, bída nehrozí. V červenci a v srpnu si hlídejte dýchací cesty, hrozí nebezpečí nejrůznějších alergií!

2013 – 2015
Nabídku na cesty neodmítejte. Na druhém konci světa budete svůj zdejší život vidět v jiném (a daleko pozitivnějším) světle.
2016 – 2017
Saturn v sektoru ctižádosti vás sice brzdí, ale zároveň vás nutí k důkladnosti. Pořád si říkejte, že co vás nezabije, to vás posílí!
2018 – 2019
Opět se opakují nabídky na společné podnikání s kamarády. Zásadní změna je v tom, že dřív jste poslouchali, zatímco teď máte šéfovat.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Minulost
2006–2010
Období startovala stabilita
v lásce, ukončovala stabilita
v pracovních vztazích.
Z bouřliváka se stal odpovědný člověk, který povinnosti plní
rád a s chutí.
2011
O poučení se vám staraly veškeré úřední záležitosti. Právní kroky, které jste v tomto roce učinili, budou mít značný vliv na celý zbytek vašeho pracovního
i soukromého života.

Na co se můžete těšit?
2012
Jde o rok, který můžete brát jako testovací. Vaše ctižádost se dostává do rozporu s touhou po svobodě a vy nevíte, co si vybrat. Naštěstí máte kolem
sebe kamarády, kteří vám od června ve vašich problémech poradí nejenom s chutí, ale
i dobře. O partnerské vztahy se nebojte. Pracovní i soukromí partneři každým gestem i slovem dokazují, že jim na vás opravdu záleží. Vy byste si však měli uvědomit, že na takovou pohodu nemáte automatický nárok,
a o své vztahy pečovat tak, jak si zaslouží. Ke zdraví musíte přistupovat jinak než dosud. Zapomeňte na přecházení chorob, každé nachlazení poctivě vyležte. Důležitá je i pravidelná strava.
O peníze se bát nemusíte. Jupiter vám jich do června přinese tolik, že to bude stačit na celý zbytek roku.

2013–2015
Z nezávazného dobrodružství
se může vyklubat vztah, který
váš život otočí naruby.
Objevíte v sobě talenty,
o nichž jste neměli tušení.
2016–2017
Chuť utrhnout se a vycestovat
na delší dobu někam, kde jste nebyli, nepotlačujte. Patříte
k lidem, kteří životní zkušenosti sbírají i ve zralém věku.
2018–2019
Vzhledem k tomu, že váš
majetek ovlivňuje Uran, čekejte neskutečné turbulence. Vás však před problémy chrání finanční rezerva.

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Minulost
2006–2010
S penězi bylo všelijak, ale
v případě potřeby jste je vydělali. Koncem období se stabilizovaly bytové podmínky i vaše zdraví.
2011
Od června, kdy do vašeho znamení vstoupil Jupiter, se vám žilo skvěle. Stačila malá snaha, abyste prožili velký úspěch a ujistili se, že máte opravdu štěstí.

Na co se můžete těšit?
2012
Nečekejte žádné extravagance, ale úspěšný rok, v němž podpoříte pracovní postavení, a tím i peníze. Jupiter je ve vašem znamení do začátku června a vy dokončujete projekty, které jste rozjeli už v loňském roce. Když se pak v červnu přesune do Blíženců, ubude práce a přibývá peněz.
V lásce jste až do začátku července pod vlivem Marse,
který se vám stará o bojovnou náladu.
O svých citech dokážete přesvědčit každého – tedy i toho, kdo vás původně vůbec nechtěl! Pokud toužíte po rozšíření rodiny, je potřeba jen trocha snahy a vaše dílo bude korunováno úspěchem.
V poslední třetině roku, kdy se Saturn dostane do vašeho partnerského sektoru, přistupujte odpovědně ke všem smlouvám. Hlavně na podzim si hlídejte ledviny, které potřebují nejen pravidelný přísun tekutin, ale
i teplo.

2013–2015
Když si do vztahu nepustíte trochu čerstvého vzduchu, bude zle. Saturn ve Štíru vás nutí
k nepodložené žárlivosti,
za kterou jdou další potíže.
2016–2017
Od snění o vlastním vytouženém bydlení je jen krok k realitě. Musíte si sice vzít hypotéku,
ale to není nic, co by vás ohrožovalo.
2018–2019
Obvykle změny rádi nemáte,
ale teď je sami provokujete. Vzhledem k tomu, že dokážete udržet rovnováhu mezi nadšením a zdravým rozumem, potíže nehrozí.

Blíženci (21. 5. – 21. 6.)

Minulost
2006–2010
Pracovní změny vás vyloženě obohatily. Brali jste je jako šanci ke studiu oboru, se kterým jste se zatím blíže neseznámili.
2011
Ať jste vstoupili kamkoliv,
šla vám v patách harmonie
a soulad. Díky tomu, že jste bez obav zasáhli, se spolu dokázali domluvit i nesmiřitelní protivníci.

Na co se můžete těšit?
2012
Kombinace Jupitera ve vašem znamení a Saturna ve Vahách trvá jen od června do začátku října, ale přesto stihne do vašeho života vnést změny, které jsou nejen pozitivní, ale i trvalé. Pracovní záležitosti probíhají podle vašich přání, dlouho očekávané povýšení se konečně uskuteční. Nové pracovní postavení vám přinese vyšší plat, ale přesto si musíte na peníze dávat pozor. Hlavně na přelomu listopadu a prosince máte sklon utrácet víc, než si můžete dovolit
a pak partnerovi vyčítat, že neumí hospodařit. Nečekaný rozruch mezi přáteli způsobí vaše láska
k člověku z jiné generace.
Většina z těch opravdu dobrých vám však bude držet palce.
Zdraví bude během roku
v pořádku, ale od října výše nezapomeňte na preventivní gynekologickou (pánové urologickou) prohlídku.
2013–2015
Jste opravdovými mistry
v prosazování pracovních
postupů, které sice napadnou mnohé, ale na jejichž realizaci nemá kromě vás nikdo ani
odvahu, ani znalosti.
2016–2017
Partner si vás hlídá a vy jste v podstatě rádi. Doby bezstarostných vztahových experimentů jsou pryč
a vy jste rádi, že se konečně usadíte.
2018–2019
Své kvality přeceňujete, své protivníky podceňujete. Pokud chcete uspět, je potřeba, abyste
se naučili mlčky přemýšlet
a promluvili až v pravý čas.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Minulost
2006–2010
Vstup Pluta do partnerského sektoru vám vnesl do života dosud nepoznané vzrušení. Bylo (a je) to náročné, ale vás to baví!
2011
První půlrok probíhal ve znamení změn, ale vy jste ho zvládli. Ve druhém pololetí jste naštěstí neusnuli na vavřínech a dosažené postavení jste obhájili.

Na co se můžete těšit?
2012
Jde o rok, který je náročný, ale který můžete brát jako vrchol a závěr období, kdy jste museli poslouchat. Ve chvíli, kdy se Saturn na začátku října přesune do Štíra, se začnete chystat na roky, kdy budete třímat otěže
v rukou vy. O to, abyste měli peníze, se postarají bývalé lásky, které na vás nezapomněly.
Zařídí vám práci, za což jim poděkujte. Znovunavázání blízkých kontaktů však raději odmítněte, mohlo by to způsobit problémy.
Vaše současná láska není sice tak vzrušující, jako byly ty minulé, ale je daleko spolehlivější a dá se na ní stavět.
V práci se naučte využívat informací z neoficiálních zdrojů,
z nichž se dozvíte spoustu nového. O zdraví se bát nemusíte, protože je pevnější než kdykoliv předtím. Bez obvyklé podzimní virózy se to sice neobejde, ale tím vaše zdravotní potíže taky končí.
2013–2015
Dokážete udržet v rovnováze sny a realitu. Pracujte na své intuici! Když ji zvládnete, bezchybně odlišíte lidi, kterým můžete věřit, od těch druhých.
2016–2017
Je potřeba, abyste si hlídali
velké klouby (především kyčle a kolena). Pokud přijdou potíže, na nic nečekejte a řešte je co nejrychleji.
2018–2019
Na klidný a pohodlný život partnera nepotřebujete,
protože si ho umíte zařídit sami.
Drží vaše partnerství pohromadě láskou, nebo jen silou zvyku?

LEV (22.7. – 22.8.)

Minulost
2006 – 2010
Učili jste se pracovat s přiměřeným rizikem. Postupem let již umíte v pravý čas zmírnit tempo a v případě potřeby třeba i ustoupit do pozadí.
2011
Nové poznatky a nové zážitky duchovního charakteru z vás udělaly člověka, který se snaží uvést do rovnováhy duchovní a praktickou stránku života. Uvědomili jste si, že toto umění není samozřejmostí a vyplatí se na něm pracovat.

Na co se můžete těšit?
2012
O práci se nebojte, protože jí bude spousta (někdy až moc). Navíc je potřeba, abyste si doplnili vzdělání. Je zbytečné, aby vás na firemním žebříčku předběhl někdo, kdo je sice dvakrát horší než vy, ale na rozdíl od vás má patřičné vzdělání. Ve vztazích se orientujte na starší lidi, jejichž zkušenosti jsou vám prospěšné. Poslouchejte je a nebudete muset opakovat chyby, které dělali oni. Nezvyklé štěstí v lásce vás čeká mezi dubnem a srpnem. Je docela možné, že se do vás zamiluje letitý kamarád a vy zjistíte, že jde o člověka, který by vám jako partner vlastně docela vyhovoval. Pokud se zdraví týče, uvědomte si, že potravinové doplňky, posilující chrupavky a šlachy jsou účinné jen v případě, že se užívají soustavně - ne teprve tehdy, když máte akutní problémy.

2013 – 2015
Dokážete udržet v rovnováze sny a realitu. Pracujte na své intuici! Když ji zvládnete, bezchybně odlišíte lidi kterým můžete věřit od těch druhých.
2016 – 2017
Je potřeba, abyste si hlídali velké klouby (především kyčle a kolena). Pokud přijdou potíže, na nic nečekejte a řešte je co nejrychleji.
2018 – 2019
Na klidný a pohodlný život partnera nepotřebujete, protože si ho umíte zařídit sami. Drží vaše partnerství pohromadě láskou nebo jen silou zvyku?

PANNA (23.8. – 22.9.)

Minulost
2006 – 2010
Naučili jste se zvládat turbulence. Přesvědčili jste se, že věci, které se nedají přímo ovlivnit, můžete bez výčitek svědomí nechat být.
2011
Hlídali jste si finance a dobře jste dělali. Na rozdíl od ostatních, které trápí dluhy, máte klidné spaní a do budoucnosti hledíte bez obav.

Na co se můžete těšit?
2012
O nečekané a nepříliš jasné změny se postará Neptun, který se 4. února dostává do vašeho partnerského sektoru. Na všechna důležitá rozhodnutí se důkladně vyspěte. Přestaňte si dělat iluze o lidech, kteří vás už nejednou zklamali. Vztahy s nimi buď omezte, nebo úplně ukončete. Váš čas je drahý! K eventuelnímu sňatku se rozhodujte až po zralé úvaze. Soucit s někým, kdo je sám, by neměl být důvodem k cestě k oltáři. V práci žádné novinky nečekejte. Je to vlastně docela příjemné, protože si můžete rok rozplánovat podle svých potřeb a zapracovat na své kariéře tempem, které vám vyhovuje. Pokud byste se rozhodovali pro operaci, která má vylepšit váš zevnějšek (od spadlých víček po modelaci prsů), proberte nejprve s lékařem veškerá rizika. Možná pak změníte na celou věc názor!

2013 – 2015
Je potřeba, abyste se naučili pracovat s informacemi. Když budete umět rozlišovat ty hodnotné od výmyslů, budete se kupředu posouvat daleko rychleji.
2016 – 2017
Dětem i rodičům necháváte svobodu rozhodování, ale to neznamená, že vám jsou lhostejní. Vždycky vědí, co byste na jejich místě dělali vy.
2018 – 2019
Pro dlouhé cesty a třeba i dlouhodobý pobyt v zahraničí se rozhodnete velice rychle. Instinktivně vnímáte šanci, kterou si nesmíte dát utéct!


VÁHY (23.9. – 22.10.)

Minulost
2006 – 2010
Šlo o období, kdy své nároky na vás zvyšovala blízká i vzdálenější rodina. Zprvu jste měli pocit, že vás to až umoří, ale pak jste to zvládli.
2011
Saturn ve vašem znamení vás přinutil ke zodpovědnosti. Tok událostí se pod jeho vlivem zpomalil tak, abyste ho stihli alespoň trochu ovlivňovat.

Na co se můžete těšit?
2012
Důležitou roli hraje Saturn, který je ve vašem znamení až do začátku října. Události se nadále odehrávají v tempu, které vám vyhovuje a které vám dá dostatek času k úvahám a přemýšlení. V práci dvakrát měříte a jednou řežete, což vám přinese neskutečné úspěchy. Během prvních tří čtvrtin roku se nemýlíte! V partnerských vztazích včetně manželství si dejte pozor na rychlá a nepromyšlená gesta. Vypadala by sice efektivně, ale mohli byste za ně platit ztrátou nebo alespoň ohrožením celoživotního vztahu. Ohledně peněz nemusíte mít strach. Na konci roku musíte sice šetřit, ale to jen proto, abyste měli dostatek hotovosti pro následující investice. Ke zdraví přistupujte opatrně. Vaše choroby se projevují vyloženě atypicky a hledání správné diagnózy připomíná detektivní práci!

2013 – 2015
O vyšší pracovní postavení usilovat nemusíte, protože vám spadne do klína. Až pak ale zjistíte, že sice nese víc peněz, ale taky víc starostí.
2016 – 2017
S domácím partnerem je všechno v pohodě, ale ti pracovní na vás žárlí. Nechápou, že jste si své prestižní postavení vysloužili vytrvalou prací.
2018 – 2019
Je potřeba, abyste dali celému světu najevo, že si dokážete život řídit sami. Bude sice chvíli trvat, než mu to dojde, ale nakonec bude po vašem.

ŠTÍR (23.10. - 21.11.)

Minulost
2006 – 2010
Na vzlety a pády, které prožíváte v lásce, hned tak nezapomenete. Až budete psát paměti, zabere vám toto období pěkných pár stránek!
2011
Ukázali jste se jako skvělí hospodáři. Umíte udržet v rovnováze peníze přijaté i vydané. Staré dluhy bez problémů splácíte a nové neděláte.

Na co se můžete těšit?
2012
Máte štěstí na lidi! Až do začátku července se pohybuje vaším partnerským sektorem Jupiter, jehož pozitivního vlivu souladně využíváte. Pokud chcete nový dům nebo byt, nestojí vám nic v cestě. Riziko si propočítáte, půjčku berete takovou, aby vás její splácení neohrožovalo. V lásce je situace složitější. Od února jsou všechny vaše city pod vlivem Neptuna. Hrozí proto, že si při posuzování lidí, které máte rádi, nasadíte růžové brýle. Ty vám pohled na ně výrazně zkreslí. Zkuste se na své lásky dívat objektivně, i když je to opravdu obtížné. U dětí musíte najít rovnováhu mezi láskou, kterou jim musíte dávat, a důsledností, kterou pro svůj zdravý vývoj potřebují. Veškeré choroby probíhají neobyčejně bouřlivě. Přechodit se vám je nepodaří, ale zase se z nich rychle vylížete.

2013 – 2015
Patříte k opravdu šťastným lidem! Pokud o něčem sníte, dříve nebo později se situace vyvine tak, aby se vám všechno, co si přejete, taky splnilo.
2016 – 2017
To, že máte někoho rádi, ještě neznamená, že kvůli němu od základů změníte svůj život. Pokud to po vás vaše láska chce, hodně přemýšlejte.
2018 – 2019
Vracíte se ke kořenům. Obnovujete vztahy s příbuznými, s nimiž jste se během života přestali vídat a hledáte to, co máte společné. Sepište rodinnou kroniku!

STŘELEC (22.11. - 21.12.)

Minulost
2006 – 2010
Svůj život měníte od základů a napořád. Najdou se sice lidé, kteří vám říkají, že oni by na něco takového neměli odvahu, ale většina vám drží palce
2011
Sami nevíte, ke komu vlastně patříte. V lásce se snažíte o věrnost, ale pokušení je silné a vy mu podléháte daleko víc, než se vám líbí.

Na co se můžete těšit?
2012
Zmírněte a zabrzděte! Trpělivosti vašeho partnera bylo už dost. Pokud se nesrovnáte a s prosíkem mu neslíbíte, že se vaše loňské avantýry už opakovat nebudou, můžete se ve druhé půlce roku dočkat chvíle, kdy vám sdělí, že odchází. Nemyslete si, že ho přemluvíte, aby změnil názor! Můžete ho sice ujišťovat, že se změníte, ale to nezabere. Komplikace můžete čekat i v práci. Celé první pololetí prochází vaším sektorem ctižádosti Mars, který vás nutí, abyste se prosazovali za každou cenu. Je to sice chvályhodné, ale pokud si dáte pozor, abyste při svých aktivitách nenadělali zbytečné nepřátele, bude to lepší. O peníze se bát nemusíte. Vyděláte jich dost, a když budete šetřit, nouze nehrozí. V první polovině roku si nechte udělat preventivní vyšetření na cukrovku!

2013 – 2015
Zbytečně o sobě nepochybujte! Pokud máte své projekty dobře promyšlené a připravené, můžete je bez obav rozjet a čekat na skvělé výsledky.
2016 – 2017
Prožíváte krásné vyvážené období. Saturn ve vašem znamení brzdí Uran z Berana a vy si konečně v lásce užíváte pohody a vzájemné důvěry.
2018 – 2019
Neustále řešíte záležitosti, které se týkají rodiny. Pravidla, která platila dosud, se mění. Musíte vymyslet nové hranice, v nichž se budete pohybovat.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Minulost
2006 – 2010
Ze života na veřejnosti, kdy jste kolem sebe měli stále spoustu přátel, pomalu přecházíte do samoty, kde můžete přemýšlet o úkolu, který zde na zemi máte.
2011
Máte radost z dětí nebo mladších příbuzných vůbec. Uvědomujete si, že péče, kterou jste věnovali jejich výchově, nebyla zbytečná.

Na co se můžete těšit?
2012
Příznivé postavení planet, které vás až do poloviny června ovlivňuje, vám dává štěstí ve všem, do čeho se jen pustíte. Když přiložíte ruku k dílu, bude efekt skvělý. Zapomeňte, že jste říkávali, že vás nikdo neužene! Láska, kterou vám v první polovině roku dává Jupiter, je tak silná, že se k oltáři vydáte dobrovolně. V práci se připravte na úkoly, které jsou náročné, ale budou vás bavit. Pokud s sebou nesou nutnost cestování nebo dokonce pobytu v zahraničí, nebráníte se, ale berete to jako zajímavou zkušenost. V penězích máte poprvé po dlouhé době jasno. Z vašeho sektoru financí odchází začátkem února Neptun a vy jasně víte, kolik vyděláte a kolik z toho můžete ušetřit. Po celý rok si hlídejte váhu! Má tendenci růst a zhoršovat tak ostatní vaše zdravotní parametry!

2013 – 2015
Když něco podepíšete, musíte to dodržet. Nepříjemnosti, které by z nedodržených smluv vyplynuly, by silně převážily jakékoliv výhody.
2016 – 2017
To, co vymyslíte, s nikým neprobírejte. Kolegům i kamarádům nápady představte až v definitivní podobě a dejte jim čas, aby si na ně zvykli.
2018 – 2019
Požadavky své rodiny berte vážně! To, že pro ni pracujete, až se z vás kouří, je sice pěkné, ale kdybyste spolu trávili víc času, bylo by to daleko lepší.


PŘEDPOVĚDI PŘIPRAVILA DR. JARMILA GRIČOVÁ. OD ROKU 1999 SE VĚNUJE PROFESIONÁLNĚ ASTROLOGII. JEDNÍM Z JEJÍCH UČITELŮ BYL ANTONÍN BAUDYŠ SENIOR. NAPSALA MNOHO ASTROLOGICKÝCH KALENDÁŘŮ A PŘEKLÁDÁ EZOTERICKOU LITERATURU. (WWW.ASTROLOZKAJAGA.COM)