V Krkonoších se dnes při teplotách slabě nad nulou střídalo sněžení s deštěm, silný vítr navíc zastavil oba úseky lanovky na Sněžku i lanovku ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně.

V největším krkonošském středisku od pátku denně lyžovalo zhruba 8000 lidí, otevřeno je 19 kilometrů sjezdových tratí. V pěti střediscích SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou je k dispozici 34 kilometrů sjezdovek.

V provozu jsou i menší krkonošská střediska, v některých je ale většina svahů zatím zavřená. Například v Herlíkovicích se jezdí asi na třetině z 12 kilometrů sjezdovek. Všechny svahy jsou otevřené na Benecku, upravené jsou zde také běžecké tratě. Do Rokytnice nad Jizerou přijelo za poslední dva dny asi 3,5 tisíce lidí.

Připravená na návštěvníky jsou i hlavní střediska Orlických hor v Deštném a v Říčkách. "K dispozici jsou nyní v Říčkách všechny tři sjezdové tratě," uvedl ředitel Skicentra Říčky Jan Duffek.

Do Jizerských hor o víkendu dorazilo několik tisícovek lidí, většinou upravené jsou zde i tratě pro běžkaře. Tanvaldský Špičák navštívilo v sobotu kolem 2000 lidí, což je podle ředitele areálu Pavla Bažanta skvělá návštěvnost. Průměrná byla podle provozovatelů na Ještědu, kde mají mezi 20 a 30 centimetry sněhu.

Lipno denně navštívily dva tisíce lyžařů

Šumavský Skiareál Lipno nabízí 5,3 kilometru sjezdovek se zhruba 60 centimetry sněhu, o víkendu se tam denně pohybovalo víc než 2000 lidí. Podmínky pro sjezdové i běžecké lyžaře se díky sněžení zlepšily na Zadově.

Lyžuje se také v Kašperských Horách a Železné Rudě, kde na svazích leží do 35 centimetrů převážně technického sněhu. Běžecké tratě v okolí města se upravovaly naposledy v pátek. Od 21. prosince je otevřený také bavorský Velký Javor.

Z krušnohorských středisek se lidé mohou vypravit na Klínovec, Boží Dar, Plešivec, Bublavu nebo do Potůčků.  "Jsou tu výborné podmínky pro lyžování. Na sjezdovkách leží 50 až 70 centimetrů převážně technického sněhu. Otevřeno je přes 22 kilometrů sjezdovek všech obtížností, v provozu je všech pět lanových drah," řekla ČTK mluvčí klínoveckého skiareálu Hana Hoffmannová.

Hlavně v okolí Klínovce a Božího Daru jsou upraveny desítky kilometrů běžeckých stop. V omezeném provozu jsou Klíny, Telnice nabízí jen dětské vleky a lyžařskou školu.

Areály v Jeseníkách praskaly ve švech

Plné lyžařů byly o víkendu sjezdovky v Jeseníkách, kde svahy pokrývá až 80 centimetrů přírodního i technického sněhu. "Areál o víkendu praskal ve švech," řekl ČTK vedoucí střediska na Červenohorském sedle Martin Dubský. Víkendovou návštěvnost si pochvalovali také v Branné. Lyžuje se na Ovčárně pod horou Praděd, v Koutech nad Desnou i v Ostružné. Pro běžkaře jsou tratě připravené především ve vrcholových partiích Jeseníků.

Zaplněný byl o víkendu také areál Troják v Hostýnských vrších, na jehož svazích je v průměru 50 centimetrů sněhu. V nížeji položených střediscích ve Zlínském kraji dnes ale návštěvnost nepříznivě poznamenal déšť.