Proti němu kandidovala Pavlína Springerová (HDK), kterou podporovali Piráti a Koalice pro Hradec. Pro ni však hlasovalo pouze šestnáct zastupitelů. 

Po Zdeňku Finkovi tak v úterý krátce po půl páté odpoledne obdržel primátorský řetěz nestraník za ODS Alexandr Hrabálek. Ten již před volbou deklaroval, že opustí pedagogickou činnost na Farmaceutické fakultě.

„Zatím zde mám pedagogický úvazek a rozepsanou učebnici. S fakultou jsem domluven, že bych si, kvůli dokončení učebnice, ponechal jen mini úvazeček, který by byl 0,05, maximálně 0,1. Ale nechci, aby se o mě říkalo, že jsem primátorem na 0,9 úvazku,“ uvedl nový primátor Hradce Alexandr Hrabálek.

K ruce mu budou čtyři náměstci - Monika Štayrová (ANO), jež bude mít na starosti ekonomiku a finance, Věra Pourová (ANO) majetek města; Jiří Bláha (ODS) převezme investice a Martin Hanousek (ZPH a Zelení) školství, životní prostředí a sociální politiku.

V Radě města Hradce Králové budou zasedat Jiří Langer, Pavel Marek, Andrea Turková (vš. ANO), Michal Moravec, Oldřich Vlasák (oba ODS) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).

Hradecké zastupitelstvo má 37 členů a po letošních komunálních volbách v něm bude zasedat jedenáct zastupitelů za hnutí ANO, sedm za Hradecký demokratický klub a pět zastupitelů za Občanskou demokratickou stranu. Pět zastupitelů má i Česká pirátská strana, po třech zástupcích mají v novém zastupitelstvu Koalice pro Hradec, uskupení Změna pro Hradec a Zelení a Komunistická strana Čech a Moravy.

V galerii níže: Úterní podpis koaliční dohody