Zpěvák zareagoval na rozhovor pro MF Dnes, skrze který mu Zeman doporučil, aby si za svou účast na protirouškové demonstraci „dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí”.

Prezident Miloš Zeman jmenoval soudce i generály
Vyznamenání na Hradě bude, potvrdil Zeman. Oceněn bude Trávníček i Prymula

Hůlka proto zveřejnil na svém facebookovém profilu dopis, který adresoval právě Zemanovi. "Donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají. Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor," stojí v úvodu dopisu.

"Daniel Hůlka si za vším, co napsal, stoprocentně stojí, 28. října hodlá ocenění prezidentovi vrátit," potvrdilo Deníku Divadlo Broadway, kde Hůlka účinkuje.

Ovčáček mluví o zlobě

K situaci se již vyjádřil i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ohledně Hůlkova rozhodnutí uvedl, že "zloba není dobrý rádce a zpěvák žije v klamu".  

Ovčáček ČTK napsal, že "když člověk nechá své srdce ovládnout zlobou, je schopen napsat cokoliv". "A většinou toho později velmi, velmi lituje. Vrátit státní vyznamenání je vzkaz celé republice, jejím hodnotám a obětem předků," dodal.

Zároveň uvedl, že Hůlka Zemanovi "podsouvá výroky", které prezident nikdy neřekl. "Evidentně vychází z mediálních zkazek. Ukazuje se tak, jak nebezpečná umí být mainstreamová média v krizových situacích, kdy otevřeně lžou nebo šíří dezinformace," doplnil mluvčí.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka
Udělování vyznamenání v době omezení? Hrad by neměl mít výjimku, zní z opozice