Den dětí v režii DPP se koná v sobotu skoro celý den na vlakovém nádraží v Braníku a v depu metra Kačerov. Součástí programu bude také jízda historickým vlakem, který budou pohánět parní lokomotiva "Velký bejček" a motorová lokomotiva jménem Karkulka. Z branického nádraží do zastávky Praha-Modřany pojede celkem sedmkrát. Organizátoři upozorňují, že ve vlaku nebude chybět ani bufetový vůz.

Smutní nebudou ani milovníci městské hromadné dopravy. Na lince C mezi Florencí a Depem Kačerov bude nasazena historická souprava metra, z Braníka k Bílé labuti a zpět vyrazí historická tramvaj a od Nádraží Braník na Pražského povstání pojedou autobusy - kloubový Ikarus 280 a zájezdová Karosa ŠD 11.

Přímo v obou centrech akce pak budou k vidění zajímavé kousky z techniky, kterou využívá pražský dopravní podnik. DPP v rámci expozice pohotovostních vozů představí dvě svá nejtěžší speciální vyprošťovací vozidla s právem přednosti v jízdě, která slouží k odstraňování následků mimořádných událostí v provozu MHD.

"Hydraulický jeřáb italského výrobce Effer na podvozku Man TGS 41.400 8x8 dokáže maximálně uzvednout až 46,5 tuny, při plně vyloženém rameni (11m) 20 tun. Je využíván k manipulaci s tramvajemi Škoda 15T a 14T. Toto vozidlo je díky svým parametrům jediné svého druhu v ČR," láká DPP na oficiální facebookové stránce. O havarované autobusy se zase postará speciální vyprošťovací a odtahový automobil Tatra Phoenix 8x8 s nástavbou italského výrobce OMArS, který zvedne až 30 tun.

Děti (i dospělí) budou moct na Kačerově využít také tramvajový trenažér ze Střední průmyslové školy dopravní. "Prostě prima hračka pro všechny," tvrdí dopravní podnik. Během "jízdy" se tak mohou návštěvníci stát řidičem tramvaje se vším všudy - panel u řidiče obsahuje funkční prvky, dají se spustit zvukové signály nebo použít hlášení stanic trasy.

V areálu stanice Praha-Braník si přijdou na své nejen fanoušci železnice a lokomotiv, ale lidé budou moct obdivovat i hasičskou techniku. Samozřejmě na rodiče a jejich ratolesti čeká bohatý doprovodný program - workshopy, soutěže, divadelní i hudební představení či prodej tematických suvenýrů.

Oslavy Dne dětí v Praze
V Aquapalace v Čestlicích vystoupí dětská skupina Lollipopz a pro malé návštěvníky je připravena i magicko-kouzelnická show a pohádková stezka. Aquacentrum Šutka zve na hry a soutěže o ceny.
Oslavy začnou v ekoncentru Prales ve Kbelích už v pátek dopoledne, kdy děti ze základních škol vysadí lípu republiky k výročí 100 let od založení Československa.
Ve Žlutých lázních se v sobotu uskuteční program pořádaný hlavním městem a městskou policií. Děti se naučí, jak rozpoznat nebezpečí a riziková chování.
V oboře Hvězda se v neděli odpoledne uskuteční rodinný festival Kašpárkohraní, na které je vstup zdarma. Zahraje skupina Kašpárek v rohlíku, Slza a Ivan Mládek a Banjo Band.
V neděli zve malé návštěvníky do areálu dostihové závodiště ve Velké Chuchli. Odpoledne se uskuteční sedm dostihů.
Program už na páteční odpoledne připravily městské části - Praha 2 slaví v Riegrových sadech, Praha 5 na Dětském ostrově a Praha 8 na hřišti u Základní školy Glowackého. Praha 3 pořádá akci až v neděli v areálu Pražačky a Praha 11 ve stejný den potěší děti na nádvoří Chodovské tvrze.