Volební hra Prezident 21 je volně dostupná na internetu a využívá originálního systému hlasování, kde mohou voliči přidělovat kandidátům tři kladné i jeden záporný hlas. Dle volebního modelu, vytvořeného na základě sociodemografických údajů účastníků hry, preferuje téměř každý druhý volič jako prezidenta Jiřího Drahoše. 

Na druhém místě v preferencích skončil Marek Hilšer, jehož by volilo přes 36 procent uživatelů internetu. Za Hilšerem by se umístil Pavel Fischer s 27 procenty hlasů.

Ředitel Institutu pro Demokracii 21 Ondřej Koutský vysvětlil, proč Miloš Zeman, který je favoritem většiny průzkumů, skončil v on-line hlasování úplně poslední: „Má totiž nejvyšší počet negativních hlasů.“ Při započtení minusových hlasů Zemanovy preference nabývají dokonce záporných hodnot.

Michal Horáček poskytl 4. ledna v Praze rozhovor Deníku.
Prezidentský kandidát Michal Horáček: Žádný strom neroste do nebe. Ani Zemanův

Jiří Drahoš má nejvyšší sympatie po součtu kladných i záporných hlasů ve třinácti krajích. Pouze na Liberecku ho předběhl o necelou desetinu procenta Marek Hilšer. Ten drží ve většině krajů druhou příčku. Až v případě třetího preferovaného kandidáta se už pořadí v krajích začíná dle součtů hlasů online voličů výrazněji různit. Karlovarský kraj, Vysočina, Královéhradecko, Liberecko, Plzeňsko a Střední Čechy fandí Michalu Horáčkovi. Na jižní Moravě, v Moravskoslezském kraji, na Pardubicku a na Ústecku je „trojkou“ Miloš Zeman. V Praze, jižních Čechách, na Olomoucku a Zlínsku je v TOP 3 naopak Pavel Fischer.

Nejsilnější online podporu od žen má mezi kandidáty Marek Hilšer. Naopak Mirku Topolánkovi dávají na internetu častěji hlas muži. U ostatních je poměr relativně vyrovnaný. Zatímco většina kandidátů má nejsilnější voličskou základnu mezi internetovou populací ve věku 43 až 60 let, u Marka Hilšera tvoří největší část sympatizantů lidé ve věku 29 až 42 let. Naopak mezi online voliči Miloše Zemana je minimálně každý druhý starší 61 let.  

Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský.
Pavel Rychetský: Uzrál čas k omezení poslanecké imunity