Samková dnes odmítla, že by její čerstvě vydaná kniha byla kontroverzní. Označila ji za mainstream. "Máme tři týdny před volbami. Ukažte mi nějakou politickou stranu, která by tvrdila, že islám a migranti jsou fajn," prohlásila Samková. "Jsem naprosto přesvědčena, že islám je globálním ohrožením celého světa. Je potřeba se ním vypořádat" řekla.

Muslimy ve svém projevu označila za nejkrutější oběti "zrůdné ideologie". "Já nemluvím o tom, že musíme ochránit Českou republiku a Evropu od islámu. Já jsem přesvědčena o tom, že musíme dovolit ostaním lidem, kteří dneska trpí pod jhem islámu v dalších zemích, aby se od něj mohli osvobodit, aby ho mohli svobodně odmítnout," řekla Samková.

Šéfredaktor vydavatelství Bondy Luboš Koláček knihu nepovažuje za kontroverzní. "Jsem přesvědčen o tom, že patří na tento trh," řekl dnes na tiskové konferenci. Podle jeho kolegů kniha není rasistická, ale bude budit vášně.

Samkovou kvůli jejímu květnovému projevu prověřuje policie. Samková dnes řekla, že zatím nemá, žádné informace o tom, jak prověřování dopadlo. Ve Sněmovně tehdy uvedla, že islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus, jen se skrývá za náboženství. Řekla také, že je státní zločinnou a zločineckou ideologií. S islámem je podle ní třeba naložit stejně jako se všemi totalitními režimy, tedy bojovat, zvítězit a jednou provždy zamezit jeho šíření.

Projevem Samkové se zabývá i kontrolní orgán České advokátní komory, zda neporušila ustanovení etického kodexu o chování advokáta.