Vážněji zraněný muž utrpěl hluboké popáleniny na polovině těla a je na jednotce intenzivní péče, druhý se dál léčí na standardním pokoji. Primář oddělení rekonstrukční chirurgie Ladislav Petráš ve středu uvedl, že u muže v kritickém stavu se lékaři chystají na operace. Budou mu muset odstranit odumřelé úseky kůže a zahájit transplantace.

Provoz Dolu ČSM byl po tragickém výbuchu metanu opět obnoven ve čtvrtek 27. prosince. Lidé zde také v tyto dny přicházejí zapálit svíčky a vyjádřit pietu za zahynulé horníky.
Sbírky pro rodiny horníků se zúčastnili i cizinci. Vybralo se přes pět milionů

U druhého zraněného horníka, který měl popáleniny na zhruba deseti procentech těla a další poranění, lékaři usilují o stabilizaci jeho stavu tak, aby mohl být co nejdříve propuštěn.

Obnovení těžby 

V severní lokalitě Dolu ČSM byla ve čtvrtek, tedy týden po neštěstí, obnovena těžba. Horníci fárají do zbývajících částí, které neštěstí nezasáhlo.

Výbuch metanu otřásl podzemím dolu minulý čtvrtek odpoledne. Na povrch se záchranářům podařilo dostat zpočátku jen tělo jedné oběti. Další tři mrtvé vyprostila šestičlenná četa záchranářů v neděli, když na místě neštěstí prováděla předběžný průzkum. Po výbuchu se v médiích objevily spekulace o manipulacích s čidly metanu, společnost OKD se proti takovým tvrzením ohradila.

Odstávka a údržba lanovky na Sněžku
Silný vítr znovu nepustil lanovku na Sněžku. Turisté musí jít na vrchol pěšky