V ostatních střediscích Jeseníků již lyžařská sezona skončila. Na sjezdovkách v areálu Ovčárna leží zhruba 110 centimetrů sněhu. "Provoz jede naplno. Běžkaři mají ideální podmínky na trase z Ovčárny na Švýcárnu a v okolí Pradědu. Na hřebenech je už situace horší, jsou tam již místa bez sněhu," uvedl dispečer horské služby.

Doplnil, že návštěvnost je na Ovčárně vysoká. "Očekáváme, že bude velká i v následujících dnech. Jsou Velikonoce a počasí je příznivé," řekl záchranář.

V Jeseníkách stále platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Sesuv lavin ale hrozí jen mimo turistické trasy.

Krkonoše

Na sjezdovkách na Horních Mísečkách, Špindlerově Mlýně, Černé hoře či v Peci pod Sněžkou leží od 15 do 45 centimetrů sněhu, vyplývá z informací provozovatelů vleků.

"Podmínky pro lyžování na Černé hoře jsou dobré, lyžujeme na firnovém sněhu v horních partiích, kde je sjízdný horní úsek sjezdovky Černohorská k dolní stanici vleku Anděl, v provozu jsou také další vleky na vrcholu Černé hory, které jsou vhodné pro začátečníky a děti," řekl dnes ČTK například Petr Hynek z firmy provozující vleky na Černé hoře. Vlekaři připravili pro lyžaře o velikonoční svátky speciální nabídku, dospělí zaplatí za celý den 200 korun, děti 150 korun, v ceně je také cesta kabinkovou lanovkou na vrchol Černé hory.

Zatímco například vlekaři ve Špindlerově Mlýně plánují, že některá zařízení budou v provozu až do neděle 15. dubna, na Černé hoře zřejmě provoz skončí velikonočním pondělím. "Zájem lyžařů stále klesá, navíc sníh v teplém počasí rychle ubývá," řekl Hynek.

Na hřebenech Krkonoš zůstává necelých 130 centimetrů sněhu, v lavinových katastrech platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Přes 30 centimetrů sněhu je také v nejvyšších partiích Orlických hor.