"Paní ředitelka nejmenovala sama sebe, byla jmenovaná podle zákona o státní službě. My si stojíme za tím a bylo to konzultováno i s tajemníkem pro státní službu, že její jmenování proběhlo podle zákona o státní službě," řekl Jurečka.

Maradová poté řekla, že případ bere jako snahu o zpochybnění její praxe. Podle jejího dnešního vyjádření předložila dokumenty, ve kterých svou praxi uváděla. Bylo pak podle ní na vůli výběrové komise, aby rozhodla, zda je pro místo ústřední ředitelky SPÚ způsobilá.

Server Dotyk minulý týden upozornil na to, že policie prověřuje její jmenování. Podezřelým je podle trestního oznámení podaného na Městské státní zastupitelství v Praze státní tajemník ministerstva zemědělství Jiří Bakalík, který údajně Maradovou vybral, ačkoli nesplnila zákonem stanovenou délku praxe. "Podání jsme postoupili policii. V polovině září by mělo být jasněji o dalším postupu," řekl serveru Jan Lelek z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Podle zákona o státní službě by měl uchazeč o místo v čele služebního úřadu mít aspoň čtyřletou praxi ve správním úřadu, instituci Evropské unie, mezinárodní organizaci, regionální radě nebo jako uvolněný člen zastupitelstva kraje nebo obce s rozšířenou působností. Maradová se stala ředitelkou SPÚ v červnu 2014 poté, co byla dva měsíce na úřadu náměstkyní. Předtím pracovala podle svého životopisu na webu SPÚ mezi lety 1999 a 2013 v soukromé firmě Geocart CZ.