Výborný poděkoval dosavadnímu lídrovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi a uvedl, že by na jeho práci rád navázal. „Počítám se všemi z vás, i s těmi, kteří jste mi hlas nedali,“ prohlásil podle ČT Výborný a vyzval delegáty k podpoře Šárky Jelínkové, která kandidovala na 1. místopředsedkyni strany.

„Vnímám to, že je tady atmosféra, která poptává nové lidi a nové tváře,“ reagoval na výseldky hlasování Jurečka. Ten zároveň oznámil, že se nebude ocházet o jiné posty v předsednictvu strany, protože se hodlá věnovat práci ve sněmovně.

Kromě dvojice účastníků druhého kola hlasování usilovali o předsednictví také poslanec Jan Bartošek a člen středočeské KDU-ČSL Jaroslav Vlach.

Volba místopředsedy

Jedinou kandidátkou na post 1. místopředsedy strany byla na dnešním jednání Šárka Jelínková, která získala hlasy 309 delegátů. Řadovými místopředsedy byli v prvním kole zvoleni Jan Bartošek, Bohuslav Niemiec a Štěpán Matek. Mezi Jiřím Miholou a Jitkou Saitlovou se nerozhodlo ani ve druhém kole, ovšem ani ve třetím kole. 

Před dalším hlasováním tak přišly na řadu nové návrhy kandidátů. Mezi nimi se znovu objevilo jméno Mariana Jurečky. „Pokud mám zvážit tuto nominaci, pak ve chvíli, kdy se volba bude konat zítra ráno. Přijde mi, že tento čas není důstojný této volby,“ prohlásil Jurečka. Na základě jeho návrhu delegáti schválili odložení pokračování schůze na sobotní 10. hodinu dopoledne.

Následující den dopoledne bylo o poznání úspěšnějí. „Čtvrtým a posledním místopředsedou KDU-ČSL delegáti zvolili Petra Hladíka, 1. náměstka brněnské primátorky, mladou vycházející hvězdu jihomoravských lidovců,“ informoval na twitteru redaktor České televize Michal Cagala.