Pozvaní svědci hovořili za zavřenými dveřmi, protože jejich svědectví se konkrétně dotýkala utajované zprávy civilní kontrarozvědky. Vedle Nečase a Bendla soud předvolal někdejšího vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula a úřednici Blanku Šedovou. Státní zástupci řekli novinářům, že výpovědi nepřinesly žádnou změnu důkazní situace. Podrobněji nesměli ani oni, ani obhájci čtveřice obviněných nic sdělit.

Nejdelší dobu, zhruba dvě hodiny, strávil v jednací síni expremiér. Podle žalobce Rostislava Bajgera motivovala Nečase při odpovědích na dotazy "rodinná vazba". Jeho tvrzení prý neodpovídala jiným skutkovým okolnostem. Bajger Nečase přímo nejmenoval, z kontextu je ale zřejmé, že myslel jeho, Nečasově ženě hrozí v případě prokázání viny až osmileté vězení. Nečas se jí zastal i v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, kdy vypovídal rovněž neveřejně. Obvodní soud pak Nečasovou osvobodil, zprošťující rozhodnutí ale následně zrušil odvolací senát, a obvodní soud tak bude věc od poloviny června projednávat znovu.

Obžalobě z vyzrazení utajované informace čelí vedle někdejší šéfky premiérova kabinetu Nečasové a Rittiga také lobbistův právník David Michal a někdejší poradce exministra Bendla Tomáš Jindra. Bendl dnes v rozhovoru s novináři popřel tvrzení žalobců, že Jindru a Rittiga společně s Nečasovou upozornil na existenci utajované zprávy. Obžalobu označil za "jedna paní povídala" a "tonoucí se stébla chytá". Podle něj pro tvrzenou trestnou činnost neexistují důkazy. Řekl také, že vliv Rittiga na resort zemědělství byl v dané době nulový.

Hlavní líčení bude pokračovat ve středu přehráváním zbytku odposlechů z pražského hotelu Ventana, kde měl Rittig schůzky. Poté soud pravděpodobně jednání přeruší kvůli návrhům na doplnění dokazování. Právě odposlechy jsou stěžejním bodem obžaloby, která tvrdí, že Rittig s Jindrou poslali Michala v březnu 2012 na schůzku, kde mu Nečasová vyzradila obsah utajované informace. Rittig tak prý následně mohl "učinit opatření k zakrytí svého vlivu na státní orgány".