Advokát podle informací serveru iDnes poslal žádost o omluvu premiérovi na tři adresy - do místa jeho bydliště, na Úřad vlády i do Poslanecké sněmovny.

„Budu chtít omluvu vzhledem k tomu, že mám v ruce důkazy, že ty výroky jsou nepravdivé, ať už se to týká padáků nebo nařčení z opilosti. Pevně doufám, že to pan premiér nahlédne a omluví se, aniž bychom to museli řešit právními kroky,“ uvedl již předtím Kalousek.

Hlasování o důvěře vlády Andreje Babiše 11. července v Poslanecké sněmovně v Praze.
Babiš se Kalouskovi za svá slova omlouvat nehodlá. On mě uráží permanentně, řekl

Ministerský předseda během hlasování o důvěře vládě reagoval na nařčení, že v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. „Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech,“ prohlásil mimo jiné Babiš.

„Běžné, byť nepravdivé urážky, bych asi dokázal přejít, nejsem cukrová panenka. Ale pokud mě předseda vlády nepravdivě obvinil z kriminálních činů, tedy že jsem rozkrádal ministerstvo obrany a že kvůli mně umírali lidé na padácích, tak to jsou výroky, které nemohu přejít a za které jsem připraven přimět ho k omluvě všemi prostředky, které český právní řád připouští,“ prohlásil šéf poslanců TOP 09. 

Jednání o důvěře vlády v Poslanecké sněmovně 16. ledna v Praze. Kalousek
Je to ožrala a zloděj, osočil Babiš Kalouska. Ten požaduje omluvu

Kalousek předtím premiérovi také řekl, že „kňourá a fňuká“, a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor. „Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor,“ zdůraznil Kalousek s odkazem na demonstraci, která se tehdy konala pod okny Sněmovny.

Babiš, který Kalouska dlouhodobě kritizuje už od svého vstupu do politiky, však již dříve uvedl, že se neomluví. "Pan Kalousek mne uráží permanentně, stačí se podívat na jeho twitter, jak sprostě mne uráží. Urážel i moji rodinu, a jsou momenty, kdy si to zkrátka nenechám líbit," uvedl. Dodal, že existují nahrávky, na kterých Kalousek není schopen mluvit, protože má v sobě dvě nebo tři promile. "Pro mne vždycky to byl symbol korupce," řekl Babiš.

Jana Maláčová
Babiš se sešel s Maláčovou. Její nominace je dobrá volba, úkol zvládne, řekl