Podle Kalouska se ho Jančura snaží veřejně pošpinit. Dnes odpoledne na něj proto u Obvodního státního zastupitelství na Praze 1 podal trestní oznámení, řekl.

„Nechali jsme nejbohatšího člověka v této zemi – díky miliardovým tendrům na obraně, díky smlouvě na výběr mýta s firmou Kapsch, což je také jeho práce, i díky softwaru pro ministra (sociálních věcí Jaromíra) Drábka, v němž má dle mých informací také prsty – dělat ministra financí. Jak může politik, který toto organizoval a s velkou pravděpodobností si nakradl hezké miliardy, být šéfem státní pokladny? To je opravdu kozel zahradníkem,“ uvedl Jančura v rozhovoru pro server Česká pozice.

Korupční jednání

Majitel Student Agency Jančura dlouhodobě kritizuje korupční prostředí v Česku a angažuje se v jedné z protikorupčních organizací – Nadačním fondu proti korupci. „Je zapotřebí se nebát, a podniknout veškeré kroky, které vedou k odhalení a odsouzení korupčního jednání. Součástí toho je i veřejný tlak na politiky právě například prostřednictvím iniciativ, jako je protikorupční fond,“ sdělil dnes Jančura.

„Není mým zvykem kriminalizovat veřejnou diskuzi. Jsem na sprostá a nepravdivá osočení zvyklý. Nicméně nejsem zvyklý na to, že tak činí významný a veřejně známý podnikatel, který si musí být vědom toho, že jeho názor ovlivní významné množství lidí,“ sdělil Kalousek. Jančura podle něj ví, že se dopouští nepravdivých pomluv a jeho cílem je pošpinit ministra financí ve veřejném prostoru.

Kalousek byl za své působení na ministerstvu obrany, kde byl na počátku své politické dráhy náměstkem, často kritizován. Byla mu připisována odpovědnost za několik kontroverzních zakázek, z nichž podle některých spekulací údajně profitoval jeho přítel zbrojař Richard Háva a společnost Omnipol. Vyšetřování těchto kauz, stejně jako dalších stížností na Kalouskovo počínání na ministerstvu, ale žádná pochybení neprokázalo.