Jak dobře se obrazy Karla Gotta prodávají?
Prodávají se velmi dobře. Na trhu jich mnoho není, protože sám je nikdy neprodával, ale obdarovával jimi přátele a známé. O díla Karla Gotta měli a mají největší zájem sběratelé, kteří patří k jeho obdivovatelům a fanouškům.

Jak jejich kvalitu obvykle hodnotí odborníci?
Jeho pěvecký talent byl nesrovnatelně vyšší než malířský, byl to ovšem vášnivý malíř s vlastním výtvarným projevem. Myslím, že maloval především pro radost svou, své rodiny a přátel.

Lidé uctívali památku zpěváka Karla Gotta ještě 8. října 2019 před jeho vilou na Bertramce.
U Gottovy vily hoří moře svíček, uvěznily už i sousedy. Hasiči: Buďte opatrní!

Co očekáváte, že se zájmem o jeho výtvarnou tvorbu udělá jeho úmrtí?
Věřím tomu, že bude konstantní, zájem obdivovatelů Karla Gotta o jeho obrazy nevyprchá. Mnoho originálů není k dispozici. Většinu svých děl rozdal. Byl to mimořádně laskavý člověk, který vždycky vyhověl přání majitelů děl, že se s nimi sejde a spolu s nimi a obrazem se vyfotí, napíše věnování.

Jak se k vám jeho obrazy dostaly - prodávala je jeho rodina, nebo jiní majitelé?
Obraz prodává sběratel jeho díla. Před několika lety jsem se s mistrem Gottem bavil o tom, že nám nějaký obraz do aukce nabídne sám, ale na to již bohužel nedošlo.

REKORDMAN. Doma i v cizině vydal téměř 300 alb. Během let posbíral přes 120 televizních ocenění, osm zlatých desek a jednu diamantovou. V Německu je Karel Gott populárnější než u nás.
Dějiny ve stínu Karla Gotta: V jeden moment ublížil především sám sobě

Překvapilo vás, jak vysoko se vyšplhala cena?
Musím přiznat, že výsledek v loňské aukci byl překvapením, které nikdo nečekal. Jednalo se o autorský rekord. Jeho obraz Oldřich Nový a Anny Ondráková se vyvolával za 250 tisíc korun a vydražil se za 1,4 milionu.

Kolik obrazů řádově Karel Gott namaloval?
Přesné číslo netuším, domnívám se, že jich nebude mnoho, možná v řádech desítek.

Karel Gott
Gottova rodina zveřejnila detaily pohřbu. Mši bude možné sledovat na obrazovkách

Můžete prozradit bližší informace o jeho dalším obrazu, který bude v příští aukci?
První prosincovou neděli se na pražském Žofíně bude dražit olej na plátně Mona Lisa. Zdařilá variace na jeden z nejslavnějších obrazů je originální ukázkou malířského důvtipu oblíbené osobnosti. Renesanční předobraz s dramatickou krajinou v pozadí autor s vtipem převedl na poněkud tajemné prostředí nočního baru plného kouře, alkoholu a tajného špitání, které hlavní aktérka pozoruje se stejně záhadným úsměvem.

Kolik peněz by si zájemci měli připravit?
Sběratelskou atraktivitu díla jistě umocní fakt, že bylo použito na titulní straně knihy Karel Gott, Obrazy aneb proč je pro mě důležití malovat z roku 2002. Vyvolávací cena je 350 tisíc korun a odhadní cena činí 400 až 700 tisíc korun.