Janeček uvedl, že odevzdat přišel celkem 73 037 podpisů občanů. Ke kandidatuře je jich potřeba 50 tisíc, před týdnem měl Janeček k dispozici 42 tisíc podpisů a je nadšený z akcelerace sběru v posledních dnech. „Já si přál alespoň 60 tisíc, aby byla dostatečná rezerva, ale 73 je dvacáté první prvočíslo, takže je to i symbolicky naprosto fascinující,“ řekl.

V závěru kampaně chce oslovovat voliče stejnými tématy jako dosud. „Jsou to věci, kterými se dlouhodobě zabývám - vzdělání, spravedlivá společnost. Potřebujeme nastartovat zásadní obnovu a sjednotit společnost,“ uvedl. Dalšími důležitými tématy jsou podle něj zdravý životní styl či svoboda, kterou společnost pomalu ztrácí.

Prezidentský kandidát Karel Diviš
Přihlášku podal i Diviš. Pro kandidaturu na Hrad sesbíral přes 60 tisíc podpisů

Soustředit se bude na kontaktní kampaň, která bude ještě intenzivnější než při sběru podpisů. Janeček se v průzkumech pohybuje mezi méně úspěšnými kandidáty, podle říjnového průzkumu agentury Ipsos by získal přes šest procent hlasů, modely agentury Median mu přisuzovaly v červenci, srpnu a září 2,5 až 3,5 procenta hlasů.

„Jsem přesvědčen, že moje šance jsou větší než zlatý řez pí, neboli odmocnina z pěti minus jedna, to celé lomeno dvěma,“ uvedl.

Devět kandidátů na prezidenta
Prezidentský souboj Deníku: Co kandidáti soudí o manželství gayů či členech KSČ

Za extrémně omezující považuje limit 40 milionů korun pro kampaň pro první kolo voleb. Částka se podle něj měla zvýšit, protože kvůli inflaci neodpovídá současným cenám. „Bylo to stanoveno před 15 lety, ty ceny byly jiné, fakticky je to dnes míň než polovina,“ konstatoval. Je proto přesvědčen, že se limitu přiblíží.

Dnes odpoledne se na ministerstvo vnitra chystá také odborový předák Josef Středula. Na twitteru dnes uvedl, že pro kandidaturu posbíral dostatek podpisů od občanů i zákonodárců.