Výši škody, která měla vzniknout nezákonným stíháním, pak upřesnil právní zástupce Petr Kočí. V souvislosti s kauzou zveřejní výše odměn vyplácených Janě Nagyové, někdejší vrchní ředitelce kabinetu bývalého premiéra Petra Nečase, se podle právníka klient nedomáhá náhrady nemajetkové újmy.

Jde mu jen o proplacení skutečných výdajů, které Randák musel vynaložit v souvislosti se svou obhajobou. „Byli bychom rádi, kdyby ministerstvo vyplacenou částku následně vymáhalo po policistech, kteří škodu reálně způsobili - aby to zase nezaplatil stát," poznamenal Kočí.

Šikanování

Stejného názoru je i sám Randák, podle jehož slov by měla být částka předepsána k úhradě jednomu přespříliš aktivnímu policejnímu kapitánovi.

„Minimálně by se měl podílet na nákladech těch úkonů, které činil nadbytečně, nad nutný rozsah požadovaný trestním řádem," poznamenal Randák na adresu kapitána, který - alespoň z jeho pohledu - vytrvale odmítal opustit potápějící se loď neudržitelné důkazní situace.

Někdejší šéf „špionů", kterého lze stěží podezřívat, že by nevěděl, jak to při vyšetřování chodí, se netají přesvědčením, že trestní řízení, jemuž čelil, přinejmenším „zavánělo šikanováním".

 Někdejší šéf civilní rozvědky Karel Randák, který je členem správní rady Nadačního fondu proti korupci, žádá odškodnění za neoprávněné stíhání kvůli zveřejnění výše odměn někdejší vrchní ředitelky kabinetu bývalého premiéra Petra Nečase Jany Nagyové.

Zproštění obžaloby

V kauze, která v dubnu u pražského městského soudu skončila pravomocným zproštěním obžaloby, figurovala vedle Randáka také někdejší asistentka Nagyové Lenka Pikorová. Ta podle obžaloby měla v roce 2011 získat dvě výplatnice své nadřízené, vynést je z Úřadu vlády ČR a předat Randákovi, načež se informace o nadstandardní a skutečně překvapující výši vyplácených odměn, výrazně „vylepšujících" tabulkový plat, objevily v médiích; právě Randák měl tyto údaje poskytnout internetovému deníku Insider.

Informace o vyplácení statisícových částek tehdy podpořily spekulace, že ženatý premiér má s Nagyovou (která se dnes jmenuje Nečasová a je jeho manželkou) i jiný vztah než jen ten definovaný služební podřízeností.

Podle obžaloby mělo dojít k neoprávněnému nakládání s osobními údaji, přičemž údajně šlo o jednání, které výrazně pošpinilo pověst Nagyové a snížilo její společenskou prestiž. Obvodní soud pro Prahu 1 a následně i odvolací senát Městského soudu v Praze ale rozhodly o zproštění obžaloby; dospěly k závěru, že trestný čin spáchán nebyl.