Voříšek se z televizní obrazovky stáhl loni na podzim, poté co se v médiích objevilo nařčení ze spolupráce s StB a moderátor se následně rozhodl očistit své jméno.

„Karla na Primě vítám s vědomím, že jde o slušného a seriózního člověka," řekla šéfka zpravodajství Jitka Obzinová. Podle magazínových stránek Prima Style nyní televize řeší, jakou vedle Voříška posadí kolegyni, s níž vytvoří třetí zpravodajskou dvojici. O jednání Primy s Voříškem dnes informoval také deník Blesk.

Spolupráce moderátora s televizí Nova skončila na začátku letošního roku poté, co se vzájemně dohodli nečekat na projednání žaloby, kterou podal na ochranu své osobnosti. Na Nově působil čtrnáct let. V poslední době byl stálým kolegou Markéty Fialové, která se po jeho odchodu na určitou dobu v Televizních novinách neobjevovala.

Prima se rozhodla umožnit moderátorovi návrat na obrazovku i vzhledem k názoru svých diváků. Před časem se jich totiž prostřednictvím internetového dotazníku ptala na to, jak tuto známou osobnost vnímají. „A i podle ohlasů ze sociálních sítí jsou diváci jeho novým angažmá na Primě nadšeni," uvedla Prima.

Karel Voříšek a Jitka Obzinová

Jitka Obzinová vítá Karla Voříška před sídlem FTV Prima.   Foto:FTV Prima