Hlasování se ve všech případech zdrželi členové opoziční SPD a STAN+Piráti a Karvinské koalice (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Coexistentia, živnostníci).

Karvinský primátor Jan Wolf (ČSSD)V Karviné vyhrála volby ČSSD a má 19 mandátů. Druhé hnutí ANO má 9 a třetí komunisté 5 mandátů.

Dalšími radními jsou Blanka Dadoková, Zdeněk Vojkůvka, Dalibor Závacký, Radim Slíva (ČSSD), Karel Wiewiórka (KSČM) a Martin Gebauer (ANO).

Volbu narušil svým pískotem bývalý zastupitel za KSČM Josef Adámek, který při volbě primátora a radního Karla Wiewiorky v sále pískal na píšťalku. Domlouvat mu musel sám šéf městské policie Petr Bičej.

Prioritu své práce v nejbližších letech vidí primátor Jan Wolf v přípravě na restrukturalizace města po ukončení těžby uhlí.

„Potřebujme pomoc státu, kraje i Evropské unie. Musíme docílit toho, aby se na nás centrály jako Praha, Ostrava či kraj dívaly jinak, a pomáhaly nám s penězi. Bez peněz na restrukturalizaci fungování města za pět sedm let můžeme chtít, co chceme, ale ničeho nedosáhneme, pokud na to nebudeme mít peníze. Ty jsou v tomto případě alfou a omegou. V historickém kontextu si Karviná a celý region tuto podporu bezesporu zaslouží. V minulosti dodával státnímu hospodářství uhlí, a dost ho to poznamenalo. Aby se mohl přetvořit ve fungující region se spokojenými obyvateli, potřebuje pomoc státu,“ vysvětlil karvinský primátor.