„Je to nehorázné. My, co tu bydlíme, pak nemáme kolikrát kde zaparkovat. Už jsem psal stížnost na město, přímo na podatelnu, dvakrát, ale nikomu nestojím za to, a by mi odpověděl, natož aby se celou záležitostí zodpovědní úředníci zabývali,“ stěžuje si jeden zmístních obyvatelů, který si nepřeje být jmenován, jeho iniciály mám však redakce kdispozici. Podle všeho si jednotliví řidiči-prodejci takto zvyšují pravděpodobnost, že si jejich auta všimne kupec, který jde třeba do blízké Autotechny nakupovat.

„Je to dlouhodobá záležitost. Průměrně tady stojí pět ivíce aut, které jsou kprodeji. Ostatní, kteří tady vokolí bydlí, pak mají problém najít si místo na zaparkování,“ dodávámuž.

Údajně se již sproblémem nedostatku parkovacích míst obracel přímo na bývalého starostu Antonína Petráše, který mu ale na jeho stížnost osobně odpověděl.

„Tehdy mi napsal, že se chystají dělat nějaké parkovací místa přímo na hlavní třídě, ale jak vidíte, už tam není a nic se nezměnilo,“ postesklsi.

Podle mluvčí města Šárky Swiderové město stímto nešvarem bojuje již delší dobu a nejen na tomto konkrétním parkovišti.

„Zatím nemáme zákonné páky kpostihu. Auta jsou vdobrém technickém stavu, jsou pojízdná a jejich majitelé parkují na místech ktomu určených. je to tedy spíše problém lidský. my můžeme nařídit odtah auta vpřípadě, že by šlo prokazatelně onepojízdné auto nebo vrak. Aměstská policie by zasáhla vpřípadě, že by auto parkovalo na jíném než veřejném a ktomu určeném místě,“ vysvětlila mluvčí.

Konkrétní stížnost na místo uAutotechny poslanou e-mailem údajně město nedostalo.

„Řešíme e-maily, písemné stížnosti, ale tuhle opravdu nemáme. Pokud bychom ji dostali, už bychom na ni odpověděli,“ tvrdí mluvčí.