V kauze čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) i někteří členové jeho rodiny. Interní kontrolu, na jejíchž závěrech se shodly jak Šarochovi nadřízení z Městského státního zastupitelství (MSZ), tak i Vrchní státní zastupitelství (VSZ), iniciovala Bradáčová v říjnu. Vrchní státní zástupkyně v prohlášení uvedla, že byla přijata opatření, aby byl Šaroch aktivnější a zajistil úplné a rychlé ukončení vyšetřování.

Mluvčí MSZ Aleš Cimbala posléze upřesnil, že Šaroch musí pravidelně podávat zprávy o stavu řízení. "Udělali kroky, abych postupoval nějakým způsobem. Nicméně to nejsou kroky, které by mě nabádaly k razantnějšímu postupu," uvedl v rozhovoru Šaroch.

"Dělám tu práci v rámci možností, které mám. Vždy je možné tu práci dělat lépe, rychleji, kvalitněji, ale záleží také na podmínkách, které dostanete a máte," řekl Šaroch na dotaz, zda si myslí, že svou práci dělá dobře.

Žalobce také uvedl, že se dá předpokládat, že bude lhůta pro vyšetřování kauzy znovu prodloužena. Cimbala ve středu uvedl, že policie dosud o prodloužení lhůty nepožádala. Na dotazy týkající se stavu vyšetřování Šaroch odpovídat nechtěl.