Po bezmála měsíci od rozsudku v kuřimské kauze sepsal předseda senátu brněnského krajského soudu Pavel Göth písemné znění rozsudku. To má více než sto dvacet stran. Koncem minulého týdne jej rozeslal doporučenou poštou všem obhájcům a obžalovaným. Ti si písemný verdikt postupně vyzvedávají a obhájci ho začínají pečlivě studovat. Bezprostředně poté, co si rozsudek vyzvednou, jim totiž začíná běžet osmidenní lhůta k případnému odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci.
Jako první se formálně odvolala Barbora Škrlová. „První a zatím jediné odvolání dorazilo v pondělí od Škrlové, je ale takzvaně blanketní, to znamená, že neobsahuje zatím žádné odůvodnění,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.
Také další obhájci vyhotoví co nevidět odvolání. „Rozsudek jsem si vyzvedl už v závěru uplynulého týdne a přes prodloužený víkend jsem jej studoval,“ potvrdil obhájce Libor Hlaváč, který v kuřimské kauze týrání devítiletého Ondřeje a jeho o dva roky staršího bratra Jakuba hájil Hanu Bašovou alias tetu Nancy. Podle jeho slov je velice pravděpodobné, že se proti rozsudku odvolá. „Klientka s ním nesouhlasí hlavně co se týče viny i trestu,“ doplnil Hlaváč. Bašová dostala za týrání sourozenců sedmiletý trest.
Brněnský krajský soud vynesl verdikt nad šesticí lidí, obžalovaných z krutého týrání devítiletého Ondřeje a jeho o dva roky staršího bratra Jakuba 17. října. Kateřina Mauerová dostala deset let za mřížemi, Klára Mauerová, matka týraných chlapců, tam stráví o rok méně, Barbora Škrlová si vyslechla pětiletý verdikt, Jan Turek také pět let, Hana Bašová a Jan Škrla po sedmi letech vězení.