Drahošův tým do voleb vede Jakub Kleindienst, bývalý úředník Středočeského kraje a pozdější podnikatel. Vedoucím kanceláře je Pavel Kolář, který působil jako vysoký státní i bankovní úředník. Práci s médii Drahošovi pomáhá zajistit jako mluvčí novinářka Lenka Pastorčáková. Drahošův tým tvoří i další lidé, spolupracuje také s reklamní agenturou Česká produkční a kreativními poradci včetně režiséra Tomáše Mašína.

Máte vy osobně zbrojní průkaz?
Mají se stavět mešity? Kandidáti odpovídali na 30 otázek ANO/NE, podívejte se

Koordinátorem týmu Horáčka je Jan Králík, produkční, který se v minulosti věnoval pořádání "větších" kulturních akcí, napsal Horáček na svých internetových stránkách. Jako svého poradce Horáček uvádí na webu překladatele Viktora Janiše, práci mluvčího zastává novinář a analytik Jiří Táborský. Další spolupracovníci mají na starosti sociální sítě, kontaktní kampaň či produkci. Tvorbu vizuální stránky kampaně či některé mimopražské aktivity zajišťuje skupina Erwin Group.

Hlavní favorit voleb Zeman se opakovaně vyjádřil, že volební kampaň nepovede. Proto nebude podle Barbory Filípkové, která v rámci petičního týmu Zemanznovu.cz pomáhala současnému prezidentovi získat podpisy voličů, využívat ani služeb PR agentury a nejmenuje ani volební tým.

Mirek Topolánek oznámil 7. listopadu v Praze svoji kandidaturu na prezidenta republiky
Experti: Zapojení Topolánka přineslo zlom v prezidentské kampani

Další kandidát a bývalý premiér Mirek Topolánek ČTK sdělil, že šéfem volebního týmu je on sám. "Tým jako celek se teprve dotváří za pochodu," dodal. Osobní tajemnicí Topolánka je Gabriela Kloudová, někdejší komunální politička a spolupracovnice z dob jeho premiérství.

Organizaci kampaně dostal na starost bývalý europoslanec Edvard Kožušník. Jako analytik působí Dalibor Vermiřovský a tiskovou tajemnicí je Dana Makrlíková. Topolánek počítá také kvůli nákupu reklamních ploch a vytvoření vizuální podoby kampaně a se spoluprací s mediální a kreativní agenturou.

Bývalý velvyslanec Pavel Fischer ČTK sdělil, že ve vedení kampaně se "spolehl na profesionály s dobrou pověstí". Manažerem kampaně je Jiří Jirkovský, který vedl nadnárodní firmy, péči o média má na starosti spisovatelka Alena Ježková. Okrajově plánuje využít i služeb PR agentury.

Kandidáti na prezidenta debatovali ve vlaku se studentama z Gymnázia Jateční.
Kandidáti odsoudili útok na děti z Teplic. Být táta, nařežu vám, řekl Topolánek

Vedoucím kampaně bývalého šéfa Škody Auto Vratislava Kulhánka je Vladimír Šulc, marketingovou podobu má na starosti Pavel Sobek. Dalšími členy týmu jsou Tereza Kodlová a Jiří Wolf, dlouholetý mluvčí pražského magistrátu. Do čela volebního výboru byl postaven Pavel Sehnal, šéf ODA a hlavní sponzor Kulhánka. Služeb agentury Kulhánek využít neplánuje.

Koordinátorem svého týmu lékař Marek Hilšer určil Petra Dauše, který působil jako ředitel obchodních společností nebo jako předseda Spolku pro výstavbu sochy Václava Havla. Média a sociální sítě dostali na starost bývalá novinářka Pavla Čechová, Tomáš Nakládal a Patrik Kuba. V týmu má Hilšer další tři lidi.

Prezident Asociace obranného a bezpečnostního výboru Jiří Hynek se opírá hlavně o pomoc strany Realistů. "Hlavou volebního štábu jsem já sám. Koordinátorem kampaně je Jiří Vítek, média a komunikaci řeší kolegové Jana Malíková a David Černohorský, s obsahem kampaně mi pomáhá marketingový odborník Daniel Bartek," sdělil ČTK.

Mirek Topolánek (vpravo) v ostřejší debatě s Jiřím Drahošem.
Ostrá debata o xenofobii a migraci. Topolánek: Bojím se latentního rasismu

Šéf strany Rozumní Petr Hannig poznamenal, že si kampaň organizuje sám, v jednotlivých oblastech se spoléhá na rady odborníků, jmenoval třeba chirurga Jiřího Somberga. Zpočátku byl mluvčím Hanniga Adam B. Bartoš, který čelí obžalobě z popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa. Hannig dnes ČTK sdělil, že Bartoš "kvůli útokům médií" oficiálním rádcem nebude.

Pomáhat mu bude po technické stránce či s kontakty na média. "Nemám chuť neustále médiím vysvětlovat, že pokud byl někdy radikální, už tomu tak není," dodal Hannig.

Exkluzivní test Deníku:

Prezidentské volby, vlak, infografikaZdroj: redakce