Když Babiš mluví jako místopředseda vlády o čtyřech nebo pěti zlodějích, měl by je podle Farského označit, nebo se omluvit. „Jiné čestné řešení neexistuje. Sněmovna si takovou urážku nemůže nechat líbit," uvedl.

„Já myslím, že ti, kteří tady dlouho sedí, tak za ta léta si pamatují, kdo co má za sebou, kdo tady co prosadil, a také víme, jak se vlastně budoval ten korupční systém u nás, ta chobotnice, ta hydra," řekl Babiš. Důkazy, jak poznamenal, ale nemá. „Jména nebudu říkat. Bylo by to použité proti mně," uvedl ministr a poukázal obecně na to, že někteří lidé, kteří „měli odvahu ukázat prstem a ohlásit korupci", měli následně velké problémy a sami byli vyšetřováni a obviněni.

Sázka o deset milionů korun

„Platí jedenácté Kalouskovo přikázání: Neprokážeš," pokračoval Babiš a řeč se stočila i na jeho sázku o deset milionů korun s místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem ohledně toho, zda byl Kalousek jako ministr financí vyšetřován kvůli povolení internetových loterií. Oba politici tvrdí, že sázku vyhráli.

Za slovíčkaření pokládá Babiš to, zda byl Kalousek prověřován, nebo vyšetřován. Kalousek poukazuje na to, že samotné vyšetřování začíná podle zákona obviněním a on obviněn nebyl, a opětovně Babiše vyzval k úhradě deseti milionů, na které už prý čekají dobročinné organizace. Babiš soudí, že záležitost „zamázla" státní zástupkyně Dagmar Máchová. Kalousek dnes Babiše nazval lhářem, který se navíc rád sází, ale když prohraje, neumí prohru přiznat a lže dál. Ministra taky vyzval, aby místo omluvy věnoval do archivu TOP 09 svoji fotografii ze svatby bývalého politika ODS Ivana Langra s podpisem. „To je slušná nabídka," poznamenal Kalousek.

„Těžce se mi reaguje na lži a pomluvy, které přednesl místopředseda vlády," vstoupil do diskuse Michal Kučera z TOP 09. Poukazoval na to, že Babiš podle něho prosazuje ve Sněmovně pět miliard korun z biopaliv pro skupinu Agrofert, kterou vlastní. „Jste jedním z těch zlodějů vy? Asi ano," podotkl Kučera. Babiš opáčil, že „pět miliard je lež vašeho Kalouska".

Farský nakonec navrhl, aby Sněmovna s Babišovou odpovědí nesouhlasila. Návrh podpořilo 50 z 90 přítomných poslanců, proti jich bylo 23. S opozicí hlasovalo pro návrh i 15 sociálních demokratů a dva lidovci. Babiš bude muset Farskému sepsat odpověď novou.