Oznámení na Urbanovou podal kvůli trestným činům křivé výpovědi, pomluvy a poškozování cizích práv, kterých se měla, podle Kohouta, dopustit. Potvrdil do krajský státní zástupce z Ústí nad Labem Jan Jakovec. „Poslal trestní oznámení elektronickou poštou k nám a také na vsetínskou policii. Ta nám trestní oznámení také přeposlala, protože je adresováno nám,“ uvedl Jakovec.

První, co na ústeckém krajském zastupitelství udělali, bylo ověření, zda skutečně Kohout trestní oznámení odeslal. Protože nebylo opatřeno elektronickým podpisem, musí Kohout ještě poslat oznámení písemně.

Na ústeckém krajskému zastupitelství se trestním oznámením zabývat nebudou. Podle Jakovce bude zvažováno, které státní zastupitelství jek tomu příslušné. „Předpokládám, že je pošleme na okresní státní zastupitesltví v Jihlavě,“ dodal Jakovec.

Kohout pro Deník uvedl, že trestní oznámení podal až teď, protože vyčkával. Myslel si, že to udělají státní zástupci. „Když se k tomu neměli, učinil jsem to já.“

Na otázku, zda je Jiří Čunek jeho přítel uvedl, že nikdy nebyl a ani nebude. Trestní oznámení na Marcelu Urbanovou podal, protože „podle mě musí police vyšetřit trestné činy, jichž se paní Urbanová dopustila, a to pomluvy, křivé výpovědi a poškozování cizích věcí,“ dodal Kohout.

Ve spojení s Kohoutovým jménem se vkrádá otázka, zda se tím nechce opět zviditelnit. „Myslím, že v bulvárních denících mám zajištěnou podporu na hodně dlouho, takže se nepotřebuji zviditelnit. Je s tím spojena ale jedna perličkě: právní zástupkyně paní Urbanové je moje bývalá právní zástupkyně Klára Veselá Samková.“

Lukáš Kohout, kromě toho, že se vydával za vedoucího kanceláře sociálně demokratického poslance Jana Kavana, cestoval na státní útratě do zahraničí a byl proto odsouzen dosud nepravomocně za podvody.