„Na nedalekou policejní stanici v ulici Na Trati to přišla v podvečer oznámit jeho známá. Žena měla vážné obavy o jeho život, neboť se muž o sebevraždu již jednou pokusil,“ uvedla mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová. Na udané místo ihned vyrazila hlídka, která našla v kolejišti ležícího a silně podnapilého muže.

Policisté navázali s mužem kontakt a naštěstí se jim brzy podařilo jej přesvědčit, aby od svého záměru upustil. „Provedenou dechovou zkouškou mu pak policisté naměřili hodnotu 4,15 promile alkoholu,“ doplnila Dolejšová. Hlídka proto raději přivolal záchrannou službu a lékařka po vyšetření rozhodla o jeho umístění v olomoucké záchytné stanici.

Už v neděli večer se policejnímu vyjednavači podařilo odvrátit od sebevražedného úmyslu muže, který chtěl skočit ze sloupu osvětlení na olomouckém vlakovém nádraží. Propuštěný vězeň měl v tu chvíli více než dvě promile alkoholu v krvi. Vyjednávání ale nebylo jednoduché. Muže se záchranářům až po necelých třech hodinách podařilo přesvědčit, aby se plošinou nechal svézt na zpátky zem. „Čtyřicetiletý muž zdůvodňoval svůj čin problémy s manželkou. Byl opilý i přesto, že mu byla nařízena ambulantní protialkoholní léčba,“ uvedl Jiří Brada, který na místě zasahoval jako policejní vyjednavač. I tento muž byl pak odvezen na záchytnou stanici.

Podle policejních statistik je ale celková bilance sebevrahů bohužel tragičtější. V loňském roce se na Olomoucku rozhodlo ukončit svůj život 53 lidí, 17 z nich se podařilo zachránit. V letošním roce policisté evidují 17 případů, z toho deset skončilo jen u pokusu.