Kateřině Burešové je osmatřicet. Má šestiletou dceru. Její partnerka si do vztahu přivedla sedmiletého syna a roční dcerku. Děti vychovávají společně. Bez problému. Nikdy jim prý nevysvětlovaly, proč mají dvě maminky.

Prague Pride už zve na letošní ročník 

Tento vzorový, avšak skutečný příběh zveřejnili nedávno pořadatelé festivalu hrdosti nejen pro gay, lesbickou, bisexuální a transgender menšinu Prague Pride na svém facebookovém profilu. Zvou jím k účasti na letošním ročníku pestrobarevné akce plné zábavy, ale i osvěty.

Jejím ústředním tématem totiž mají být „stejnopohlavní svazky", tedy stejná práva ve svazku pro všechny bez rozdílu pohlaví. Ne všichni totiž mají to štěstí jako jmenovaná Kateřina a její životní družka.

Program pořadatelé slibují zveřejnit už v březnu 

Akce startuje 7. srpna a potrvá až do 13. srpna. Dá se předpokládat, že jako v minulosti vyvolá velké kontroverze. Loňský ročník si například „vyžádal odvetu" v podobě křesťanského Pochodu pro rodinu, ale také pozoruhodné „vymítání ďábla" z Václavského náměstí.

Pro ty, kteří se chtějí oddávat zábavě bez jakékoliv kontroverze je pak přichystán další ročník věhlasného festivalu nového cirkusu Letní Letná. Artisté, klauni, herci i celá plejáda dalších umělců se v šapitó v Letenských sadech představí od 17. srpna. Akce pak potrvá až do 3. září. Program pořadatelé slibují zveřejnit nejpozději 1. března.

Čtěte také: Festival Letní Letná přiveze "vousatý" cirkus z kanadské divočiny