„Dnes odpoledne se u prezidenta Václava Klause sešla široká skupina zástupců politických subjektů i jednotlivců, kterým osud naší země není lhostejný. Podařilo se najít shodu na tom, že je třeba vytvořit silný volební blok stejně smýšlejících lidí. Všichni zúčastnění se shodli na vzniku nového volebního bloku s názvem ´Hlavu vzhůru!´, který bude kandidovat s podporou Václava Klause v nadcházejících parlamentních volbách," uvedli členové bloku v prohlášení.

Pod textem je kromě jména Bobošíkové i jméno exposlanců ODS Michala Doktora, Borise Šťastného či Tomáše Úlehly. Členem je i konzervativní iniciativa D.O.S.T. Pod prohlášením je celkem 17 jmen.

Exprezident a někdejší šéf ODS Klaus předevčírem uvedl, že v předčasných volbách kandidovat nebude. O svém návratu do politiky ale prý vážně uvažoval. Podle bývalé hlavy státu by sice bylo možné vytvořit novou stranu, která by mohla uspět, ale nesplňovala by její představy. Klaus napsal, že je ochoten v příštích měsících pomoci jiným stranám, které budou kandidovat. Naznačil, že po předčasných volbách by se mohl na politickém dění znovu podílet.