Počet hospitalizovaných s koronavirem se v porovnání s uplynulými dny téměř neměnil, v nemocnicích bylo k neděli 28 takových pacientů, z toho šest ve vážném stavu. 

Za uplynulých sedm dnů připadá v zemi na sto tisíc obyvatel zhruba 15 nakažených, stejně jako v předchozích čtyřech dnech. Nejhorší situace zůstává v Praze, kde za poslední týden odhalily testy 42 nových případů nákazy na sto tisíc obyvatel. Naopak nejlepší je v Olomouckém kraji s pěti případy na sto tisíc obyvatel.

Mezi okresy má nejvyšší počet nakažených na sto tisíc obyvatel za sedm dní okres Plzeň-sever, a to téměř 50. Okres Plzeň-město jich vykazuje 48. Následuje hlavní město se 40 případy a Plzeň-jih s 39.

Od začátku epidemie se v Česku covidem-19 prokazatelně nakazilo přes 1,671 milionu lidí, z toho 98 procent se uzdravilo a 30.338 lidí zemřelo. Od začátku července přibylo do statistik zatím šest případů úmrtí lidí s prokázaným covidem. Za shodné období v červnu to bylo šest desítek případů.

Laboratoře v neděli provedly na šedesát tisíc testů, přibližně o 5000 méně než před týdnem. Pozitivita u preventivně testovaných lidí klesla na 0,09 procenta, u epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, se snížil podíl pozitivních na 0,32 procenta. V případě diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky, mírně vzrostl na 1,49 procenta.

Zdravotníci v poslední den minulého týdne naočkovali proti covidu 32 201, tedy o zhruba tisícovku více než předchozí neděli, ale asi o 6600 méně než v sobotu. Od konce loňského roku, kdy vakcinace v Česku začala, aplikovali přes 9,5 milionu dávek vakcíny, přičemž 4,2 milionu lidí má očkování ukončené.